7 درمان خانگی سریع و راحت برای دندان درد

به گزارش بانو هما، درد دندان برای بسیاری غیر قابل تحمل است و در حال حاضر به دلیل کروناویروس شاید بعضی ترجیح دهند در زمان بهتری برای درمان اقدام نمایند و الان فقط در پی مُسکن خانگی هستند که درد دندان را تسکین دهد.

7 درمان خانگی سریع و راحت برای دندان درد

به گزارش د هلثی، در این روز های اپیدمی کروناویروس که اغلب هموطنان از رفتن به مراکز بهداشتی و درمانی واهمه دارند، درد دندان اجتناب ناپذیر است و ممکن است بر اثر پوسیدگی یا فشار عصبی به وجود بیاید. در این شرایط چند درمان خانگی گردآوری شده است تا در شرایط ضروری به درد دندان های خود یاری کنید.

1. شیر و زرد چوبه

اگر دندان شما عفونت و چرک دارد می توانید از این راه بهره ببرید و تمام چرک دندان را به راحتی خارج کنید که موجب کاهش درد دندان نیز می گردد.

ابتدا یک لیوان شیر را بجوشانید و به آن نصف قاشق غذا خوری آرد اضافه کنید. حدود 5 دقیقه بهم بزنید تا آرد در داخل شیر باز گردد سپس یک قاشق غذا خوری زرد چوبه به آن اضافه کنید و 2 دقیقه هم بزنید و شعله را خاموش کنید.

بعد از حدود 2 الی 3 دقیقه این محلول را در پای دندان خود گرفته و خالی کنید. زرد چوبه خاصیت مکندگی دارد و چرک دندان را خالی می نماید. بعد از اینکه چند بار این کار را انجام دادید دهان خود را با آب ولرم بشویید.

2. کمپرس گرم

طبق گزارش مازن تیچر، دندان پزشکی نیویورک، گرما به ریلکس کردن ماهیچه ها و کم کردن شدت درد یاری می نماید. به هنگام درد دندان یک حوله را با اتو گرم کنید و سپس آن را روی صورت خود بگذارید.

3. منیزیم

منیزیم برای تقویت ماهیچه ها و سلامتی قلب مفید است. مواد غذایی منیزیم دار، با تعدیل فشار خون به تسکین درد یاری می نماید.

بر اساس گفته های آلیسون ویلیامز، مواد غذایی منیزیم دار، پزشک درمان طبیعی در جنوب غربی پزشکی درمان طبیعی و خدمات سلامت در آریزونا، گاهی اوقات درد لثه و دندان ها تنها به دلیل نبود منیزیم کافی در بدن است با خوردن مواد غذایی منیزیم دار یا قرص های مکمل منیزیم، خود را از این گونه درد ها دور کنید.

4. کنترل استرس

به هنگام استرس، ماهیچه های بدن از جمله ماهیچه های لثه منقبض می شوند و گاهی موجب دندان های شدید نیز می گردد؛ البته این درد موفقی است و با خالی کردن فکر می توانید به کاهش و از بین رفتن این درد یاری کنید. در اینجا می توانید نکاتی از خالی کردن فکر را بخوانید.

5. ماساژ ماهیچه های صورت

اسپاسم ماهیچه های صورت نیز می تواند درد دندان به وجود آورد. در این صورت با ماساژ ماهیچه ای می توانید از درد دندان های خود بکاهید. 10 بار دهان خود را باز و بسته کنید و فک خود را به صورت افقی نیز 10 بار حرکت دهید بعد. اگر بهتر شدید پس از 30 دقیقه دوباره این تمرینات را انجام دهید.

6. گارد نیش

بسیاری از دندان درد ها ریشه عصبی دارند. به این صورت که وقتی نگران و عصبی هستید در خواب به اصطلاح دندان قرچه می کنید و دندان ها را به یکدیگر می سایید.

برای محافظت از دندان های خود از گارد نیش بهره ببرید تا یک ردیف دندان های شما را پوشش دهد؛ اما اگر گارد نیش ندارید یک هسته خرما در دهان خود نگه دارید.

7. آب نمک

آب نمک به سفت شدن لثه ها یاری می نماید و موجب می گردد فشار کمتری به عصب های دندان بیاید. این راه نیز برای کاهش درد دندان یاری بسیاری می نماید.

منبع: ایرنا

منبع: فرارو
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 204

به "7 درمان خانگی سریع و راحت برای دندان درد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 درمان خانگی سریع و راحت برای دندان درد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید