منطقه 12 پیروز به کسب گواهینامه ایزو 14001:2015 شد

به گزارش بانو هما، شهردار منطقه 12 از کسب گواهینامه ممیزی مراقبتی سیستم مدیریت محیط زیست ایزو 14001:2015 به وسیله این منطقه اطلاع داد.

منطقه 12 پیروز به کسب گواهینامه ایزو 14001:2015 شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12، روز گذشته، سه شنبه، 23 فروردین ، جلسه ممیزی مراقبتی سیستم مدیریت محیط زیست ایزو 14001:2015 با حضور شینا انصاری، مدیرکل اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، سعید احمری، معاون توسعه و پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و هیأت همراه، امیر یزدی، شهردار منطقه 12، معاونان و شهرداران نواحی 6گانه این منطقه در سالن جلسات شهرداری منطقه 12 برگزار گردید.

بر اساس این گزارش در این جلسه که با هدف ارائه توضیحات برنامه های زیست محیطی منطقه 12 و استقرار اثربخش سیستم مدیریت محیط زیست برای تمدید گواهینامه سیستم مدیریت محیط زیست 14001:2015 ایزو برگزار گردید، یزدی، شهردار منطقه با تأکید بر اینکه بالاترین امتیاز را در همه زمینه ها مردم به ما می دهند، گفت: هدف ما در برنامه های زیست محیطی منطقه، بالابردن کیفیت زندگی مردم است.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی منطقه 12 اضافه کرد: منطقه 12 به عنوان یکی از منطقه ها مرکزی شهر که از دیرباز ارگ حکومتی کشور نیز به شمار می رفت، با وجود بازار بزرگ تهران و مسائلی چون طرح ترافیک، منطقه حساس و پرتراکمی است که این امر سبب می گردد بالابردن کیفیت محیط زیست در این منطقه با چالش بیشتری نسبت به منطقه ها دیگر روبه رو باشد.

شهردار قلب طهران ضمن بیان این مطلب که همکاران ما سرمایه های ما هستند، از کوشش این منطقه برای بالابردن بهره وری در زمینه های زیست محیطی سخن گفت و دستاوردهای منطقه در این زمینه را ارزشمند دانست.

در ادامه انصارى، مدیرکل اداره محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن تقدیر از اقدامات محیط زیستی منطقه 12 گفت: کسب رتبه عالی اصلاح الگوی مصرف منابع آب، برق، گاز در ساختمان های تحت پوشش منطقه، نگهداشت و مانیتورینگ سه نیروگاه خورشیدی منطقه با ظرفیت 100 کیلو وات، تهیه شناسنامه فنی انجام مطالعات توجیهی، مالی اجتماعی و محیط زیستی و طراحی اولیه بزرگ ترین نیروگاه خورشیدی ساختمان مرکزی شهرداری تهران در منطقه 12، اجرای طرح مدیریت سبز، مطالعه ارزیابی آثار محیط زیستی پروژه احیاء و بهسازی خیابان گوته و مطالعات محیط زیستی پیاده روی لاله زار شمالی، تهیه بانک تنوع زیستی منطقه، سایت پرنده نگری پارک شهر، شناسایی منابع دارای پتانسیل آلایندگی و مدلسازی منابع آلاینده و راه اندازی خانه محیط زیست در محله فردوسی از جمله اقدامات در خور توجه منطقه در زمینه بهبود محیط زیست بوده است.

وی در خصوص استقرار سیستم مدیریت محیط زیست در منطقه ها شهرداری تهران به عنوان تکلیف مصوبه شورای اسلامی شهر اضافه کرد: صرفاً نباید به گرفتن گواهینامه بسنده کرد، بلکه موضوع نگهداشت و ممیزی مراقبتی اهمیتی هم تراز و بلکه بیشتر از استقرار دارد و ضرورت دارد فرایندهای ممیزی به صورت کیفی و سخت گیرانه انجام گردد.

وی اعلام کرد: همکاری همه بخش های متولی محیط زیست و وجود عزم و اراده جدی، پیش احتیاج حرکت برای ارتقای کیفیت محیط زیست شهری و خدمت گذاری هرچه بیشتر به مردم به شمار می رود.

پس از برگزاری جلسه و ارزیابی های اجرا شده از عملکردهای زیست محیطی شهرداری منطقه 12، در سرانجام روز، این منطقه از سوی این اداره کل، پیروز به کسب گواهینامه ممیزی مراقبتی سیستم مدیریت محیط زیست ایزو 14001:2015 شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 خرداد 1401 بروزرسانی: 22 خرداد 1401 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 357

به "منطقه 12 پیروز به کسب گواهینامه ایزو 14001:2015 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه 12 پیروز به کسب گواهینامه ایزو 14001:2015 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید