(عکس + ویدئو) ایکوریا؛ شهر شناور عجیبی که از زباله ساخته شد!

به گزارش بانو هما، معمار بلژیکی این اثر خارق العاده این ایده را در قالب نامه ای از سوی یک شخصیت خیالی به نام اوشن 15 ساله، خطاب به مردم ساکن خشکی معرفی می نماید. در این نامه آمده است که مردم در قرن بیستم سالانه تا 10 برابر وزن خود زباله فراوری می کردند و تصمیم گرفتند با بازیافت آن، از این سوپ نفرت انگیز زباله های نفتی، ارزش استخراج نمایند.

(عکس + ویدئو) ایکوریا؛ شهر شناور عجیبی که از زباله ساخته شد!

ایکوریا (Aequorea)، یک شهر آبی خیالی در سواحل ریودوژانیرو برزیل است که به گونه ای طراحی شده که ساختمان های بزرگ اقیانوسی آن که تماما از زباله های پلاستیکی چاپ سه بعدی ساخته شده، 1000 متر زیر آب به طور مارپیچ در حرکت هستند؛ یک دهکده زیست زمحیطی خودکفا و غیرآلاینده به شکل چتر دریایی که تقریبا همه چیز آن زیر سطح دریا قرار گرفته است.

این شهر باشکوه که به وسیله وینسنت کالبو (Vincent Callebaut) معمار بلژیکی برنده جایزه طراحی شده، به عنوان یک اقیانوس خراش توصیف شده و به صورت سه بعدی از زباله های قاره هفتم چاپ شده است.

مفهوم پشت این نگرش، برجسته کردن احتیاج به پاکسازی سوپ نفرت انگیز زباله های نفتی ایجاد شده به وسیله پلاستیک ها در اقیانوس است. حدود 1000 برج که برای 20 هزار زیرآب پیما طراحی شده از آلگوپلاست که مخلوطی از جلبک و زباله است ساخته خواهد شد.

معمار این شهر شناور، ساکنان آن را ملزم به پذیرش یک سبک زندگی پایدار با استفاده از منابع انرژی تتازهپذیر و استفاده از ماسک های دارای آبشش برای تنفس زیر آب می بیند. غذا با جلبک ها، پلانکتون ها و نرم تنان جایگزین می گردد و باغ های میوه و سبزیجات بر روی سازه های حلزونی مانند قرار می گیرند. فرآیند های اصلی که برای حمل و نقل در این شهر در نظر گرفته شده، کشتی ها یا زیردریایی ها هستند که از سوخت جلبک استفاده می نمایند و وجه رایج آن Aequo خواهد بود.

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

علاوه بر این، موجودات دریایی مانند ستاره های دریایی، شاه ماهی ها و نهنگ های گوژپشت در مطالعات برای درمان سرطان، ایدز و بیماری های قلبی مورد استفاده قرار می گیرند. معمار بلژیکی این اثر خارق العاده این ایده را در قالب نامه ای از سوی یک شخصیت خیالی به نام اوشن 15 ساله، خطاب به مردم ساکن خشکی معرفی می نماید. در این نامه آمده است که مردم در قرن بیستم سالانه تا 10 برابر وزن خود زباله فراوری می کردند و تصمیم گرفتند با بازیافت آن، از این سوپ نفرت انگیز زباله های نفتی، ارزش استخراج نمایند.

نویسنده در ادامه توضیح می دهد که چگونه سبک زندگی در سال 2065 تغییر نموده است و تغییرات عمده محیطی پس از ظهور تمدن تازه مردم دریا ها را توضیح می دهد. کالبو برای پروژه های آینده نگر متحول نماینده اش از جمله برج های ارگانیک که برای بهبود سلامت روان مردم در شهر ها طراحی شده اند، معروفیت دارد. برج 32 طبقه درخت رنگین کمان (Rainbow Tree) در شهر سبو، فیلیپین، که در سال 2020 رونمایی شد، دارای مزرعه آسمان و 30 هزار گیاه است و می تواند صد ها خانواده را در خود جای دهد.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 485

به "(عکس + ویدئو) ایکوریا؛ شهر شناور عجیبی که از زباله ساخته شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس + ویدئو) ایکوریا؛ شهر شناور عجیبی که از زباله ساخته شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید