تور استرالیا: راهنمای سفر به گلدکست ؛ استرالیا

به گزارش بانو هما، گلدکست، یک منطقه ساحلی بی نظیر است که برای گردش و سرگرمی ساخته شده است. هنوز هم یک مقصد عالی برای دوستداران ساحل، آفتاب و موج سواری است. گلدکست مقصدی است که شاید قبل از رفتن، زیاد مشتاق دیدنش نباشید ولی وقتی چند روزی را در این شهر می گذرانید، دل کندن از آن سخت می گردد.

تور استرالیا: راهنمای سفر به گلدکست ؛ استرالیا

با تور استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

این شهر، حال وهوایی پرشور و هیجان دارد. 25 کیلومتر خط ساحلی و موج های بلند و ایده آل برای موج سواری از مهم ترین ویژگی هایی است که موجب جلب توجه گردشگران به این شهر می گردد. اگر اهل ورزش های آبی پرهیجان نیستید، در گلدکست از حضور و استراحت در سواحل آفتاب گیر، لذت می برید. در طول سال، دمای آب برای شنا کردن مناسب است و 300 روز از سال، هوا آفتابی است.

گلدکست فقط به ساحل و ورزش های آبی محدود نمی گردد. این شهر توریستی، مراکز خرید مدرن و باشکوه و امکانات تفریحی فراوانی دارد. رستوران های عالی و کافه های بی نظیر در منطقه ها توریستی و در ساحل، از دیگر مجذوب کنندهیت های گلدکست برای مسافران است. جنگل های نیمه استوایی و سرسبز این منطقه، یکی از جاذبه هایی است که گردشگران گلدکست معمولا از آن غفلت می نمایند.

تور استرالیا

راهنمای سفر به گلدکست، شما را با این شهر ساحلی زیبا آشنا می نماید.

اطلاعات ضروری | آب و هوا | برترین زمان برای سفر | هزینه های سفر | صرفه جویی در هزینه ها | جاذبه ها | رژیم غذایی

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران

گلدکست در منطقه زمانی UTC/GMT +10 قرار گرفته است و شیش ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

زبان رسمی

انگلیسی

واحد پول

دلار استرالیا

شرایط آب و هوا

گلدکست، آب وهوای نیمه گرجهتی مرطوب دارد. یعنی زمستان های آن گرم و تابستان های آن بسیار گرم و مرطوب است. در فصل تابستان، بارندگی بیشتر است و شاید دوره های بارندگی تا چند هفته طول بکشد. زمستان، آب وهوای ملایم رو به گرم دارد. این شهر به ندرت در تابستان دمای بالاتر از 35 درجه و در زمستان دمای پایین تر از 5 درجه را تجربه می نماید.

میانگین دمای دریا در ساحل موج سواران بین 21/5 درجه در ماه ژوئیه و اوت تا 27/1 درجه در فوریه متغیر است.

برای سفر به گلدکست، عینک آفتابی و کرم ضدآفتاب را نباید فراموش کنید.

تابستان از دسامبر تا فوریه ادامه دارد. در تابستان، میانگین دمای هوا بین 21 تا 28/4 درجه و بسیار مطبوع است. فوریه، مرطوب ترین ماه سال است و به طور میانگین 184 میلی متر بارندگی دارد. طوفان های استوایی و کوتاه در اواخر بعدازظهر و اوایل غروب های تابستان رایج است. در تابستان، رطوبت هوا بسیار بالا است و بین 69 تا 75 درصد است ولی با وزش نسیم های خنک از طرف دریا، کمتر احساس می گردد.

پاییز از مارس تا مه ادامه دارد. روزهای پاییزی با شب های خنک تری همراه است و میانگین دمای هوا بین 18 تا 25/7 درجه است. دمای آب به میزان کافی بالا است تا برای شنا کردن مناسب باشد. تعداد روزهای بارانی در پاییز کمتر از تابستان است.

زمستان از ژوئن تا آگوست ادامه دارد. زمستان های گلدکست، آفتابی و خشک است و میانگین دمای هوا بین 12/5 تا 21/5 درجه است. بعضی از منطقه ها مرتفع تر سردتر می گردد و بیشترین دمای هوا به 16 درجه می رسد. آسمان صاف و هوای خشک باعث ایجاد شب های خنک می گردد.

بهار در گلدکست از سپتامبر تا نوامبر ادامه دارد. روزهای آفتابی به غروب های استوایی ملایم منتهی می گردد و میانگین دمای هوا بین 16/9 تا 25/4 درجه است. روزهای بهاری خشک است ولی احتمال وزش باد وجود دارد به خصوص در ماه سپتامبر.

برترین زمان برای سفر

یکی از برترین ویژگی های گلدکست این است که اقلیم نیمه گرجهتی دارد و در واقع هیچ وقت خیلی سرد و خیلی گرم نمی گردد. هر زمان از سال که بخواهید می توانید برای سفر به گلدکست برنامه ریزی کنید و آب وهوا مانع شما از لذت بردن در طول سفر نمی گردد. فصل شلوغ گردشگری در گلدکست، فصل پاییز یعنی از ژوئن تا اوت است و زمستان یعنی از سپتامبر تا اکتبر.

در ادامه ماه های مختلف سال را برای سفر به گلدکست آنالیز می کنیم.

از دسامبر تا فوریه: این فصل، تابستان استرالیایی است و برترین زمان برای لذت بردن از آفتاب، شن و موج و ساحل. برای همه ماه های تابستانی رویدادهای مجذوب کننده و تفریحات مختلفی وجود دارد. از ورزش های آبی در ساحل گرفته تا تفریحات پرهیجان در شهربازی ها. در تابستان های گلدکست، تفریحات زیادی وجود دارد که باعث می گردد حتی برای لحظه ای، احساس بی حوصلگی نکنید. یکی از مجذوب کننده ترین بخش های سفر در این فصل، لذت بردن از شور و هیجان و حال و هوای مجذوب کننده کریسمس و جشن های سال نو است. تمام شهر با نورپردازی های زیبا مزین می گردد و حال و هوای خاصی بر شهر حاکم است. در این فصل، بدون تردید گلدکست را دوست خواهید داشت.

از آنجایی که این فصل، جزو فصل های شلوغ برای سفر به گلدکست است، حتما از قبل پروازها و اقامتگاه های موردنظرتان را رزرو کنید.

از مارس تا مه: از آنجایی که گلدکست، یک مقصد مناسب برای سفر در تمام فصل های سال است، حتی در ماه های پاییزی هم می توانید از تفریحاتی مثل ورزش های آبی در ساحل و شهربازی ها و پارک های موضوعی لذت ببرید. موج سواری یکی از فعالیت های تفریحی بسیار محبوب در این فصل است و موج سواران حرفه ای جهان برای موج سواری در این فصل به گلدکست سفر می نمایند.

پارک های موضوعی، نسبت به فصل تابستان بسیار خلوت تر هستند و آب وهوای مساعد و مطبوع، فرصت خوبی برای لذت بردن از شهربازی ها است. فصل پاییز برای بعضی از تفریحات دیگر مثل ماهی گیری، گلف، بالن سواری و قدم زدن در دل طبیعت نیز مناسب است.

از ژوئن تا آگوست ماه های زمستانی است. این روزها آب و هوای ملایمی دارد و شب ها خنک می گردد. این زمان از سال برای دیدنی نهنگ ها بسیار مناسب است. گلدکست به عنوان مرکز پارک های موضوعی در استرالیا مشهور است. در فصل زمستان هم پارک های موضوعی خاصی برای لذت بردن از اوقات فراغت تان وجود دارد.

از سپتامبر تا نوامبر یعنی بهار گلدکست، آب وهوای بسیار ملایم و مطبوعی در شهر حاکم است. این ماه ها، کمی وزش باد دارد و برای تفریحاتی مثل موج سواری با کایت، بادموج سواری و... است. دیدنی فیلم در سینماهای ساحلی از دیگر تفریحاتی است که در این ماه ها برای گردشگران وجود دارد. اگر می خواهید از شلوغی جمعیت فاصله بگیرید، این فصل برترین زمان برای سفر به گلدکست است.

هزینه های سفر

هزینه های معمول در سفر به گلدکست

هزینه اقامت در هاستل

از آنجایی که این منطقه بین گردشگران بسیار محبوب است، قیمت ها در آن کمی بالاتر از سایر منطقه ها است. میانگین قیمت هر تخت در خوابگاه هاستل ها حدود 32 دلار استرالیا است. در بعضی از منطقه ها می توانید هاستل با 26 دلار پیدا کنید که این مبلغ برای خوابگاهی با 4 تا 5 تخت است. اتاق های خصوصی حدود 80 دلار قیمت دارند. خوابگاه های چهار تخته در سرفرز پارادایز، حدود 30 دلار و اتاق های خصوصی 70 تا 90 دلار هزینه دارند.

هزینه اقامت در هتل های مقرون به صرفه

بیشتر هتل های گلدکست گران قیمت هستند ولی باز هم می توانید چند هتل یا متل با قیمت 95 دلار به ازای اتاق دوتخته پیدا کنید. قیمت میانگین هتل ها برای اتاق های دوتخته، 195 دلار است. به جای هتل می توانید در خانه ها و آپارتمان های اجاره ای اقامت کنید. در وب سایت Airbnb کرایه یک اتاق در خانه از 30 دلار آغاز می گردد. می توانید آپارتمان کامل را با شبی 85 دلار کرایه کنید.

میانگین هزینه غذا

بیشتر وعده های غذایی 34 دلار یا بیشتر هزینه دارند. اگر خودتان آشپزی کنید، هزینه خرید مواد غذایی اولیه هفته ای 100 دلار می گردد که شامل اقلام اصلی غذایی مثل پاستا، سبزیجات، مرغ و... است. میانگین هزینه غذای رستوران بدون متعلقات اضافه، 20 تا 28 دلار است. اگر در هاستل اقامت می کنید بیشتر آنها غذای ساده برای شب دارند که 8 دلار قیمت دارد.

هزینه حمل و نقل عمومی

بلیط های تک سفره اتوبوس در یک منطقه 2/30 دلار قیمت دارند در دو منطقه 3/40 دلار است. بلیط های روزانه برای یک منطقه 4/6 دلار و برای دو منطقه 6/8 دلار است. برترین روش برای استفاده مقرون به صرفه از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده از کارت Go Card است. این کارت الکترونیکی، باعث می گردد که کمترین هزینه را برای رفت و آمد در شهر با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بپردازید. با این کارت، نهایتا برای هر سفر یک دلار می پردازید. برای شارژ کارت باید 20 دلار و 10 دلار به عنوان ودیعه باید بپردازید که البته قبل از ترک شهر می توانید کارت را تحویل دهید و مبلغ ودیعه و استفاده نشده را دریافت کنید.

میانگین هزینه روزانه در سفر به گلدکست 50 دلار است.

البته این هزینه در شرایطی است که در هاستل اقامت کنید، کمتر بیرون غذا بخورید و بیشتر وعده های غذایی را خودتان بپزید و از وسایل حمل و نقل عمومی بهره ببرید. با رعایت نکاتی که در ادامه عنوان می کنیم می توانید این هزینه را کمتر کنید. ولی اگر بخواهید در اقامتگاه بهتری بمانید و سفری راحت تر داشته باشید و بیشتر وعده های غذایی را در رستوران های خوب غذا بخورید، هزینه سفرتان سر به فلک می کشد.

صرفه جویی در هزینه ها

سرویس رایگان فرودگاه

بسیاری از هاستل ها، سرویس رایگان برای فرودگاه دارند. بعلاوه اگر می خواهید به ساحل سرفرز پارادایز بروید، این سرویس ها شما را به نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس می رسانند.

خوردن غذای مقرون به صرفه

غذا خوردن در رستوران، در جایی مثل گلدکست، بسیار گران تمام می گردد. با وجود این، ساندویچ فروشی های زیادی در سراسر شهر وجود دارد که در آنها می توانید با کمترین هزینه، فست فود بخورید. از رستوران هایی که سرویس میز دارند دوری کنید و به جای آن ساندویچ بخرید یا غذاهای هندی و آسیایی را امتحان کنید که مقرون به صرفه تر هستند.

کوچ سرفینگ

اقامتگاه های در استرالیا گران هستند. اگر می خواهید هزینه سفرتان به طور چشمگیری کاهش پیدا کنید، در سایت کوچ سرفینگ یک میزبان پیدا کنید که از شما در منزل خود استقبال می نماید و مثل یک راهنمای محلی با تجربه، به شما یاری می نماید که شهر را بهتر بشناسید. در استرالیا میزبان های زیادی وجود دارند.

سیمکارت داخلی

با استفاده از خدمات شبکه های تلفن همراه داخلی که معمولا قیمت های مناسبی دارند می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و همواره آنلاین باشید. شرکت Telstra یکی از این شرکت ها است که پوشش خوبی در سراسر کشور دارد. شرکت Vodafone تخفیف های خوبی به مشتریان می دهد ولی پوشش دهی محدودتری دارد.

دوری از رستوران ها

یکی از برترین روش های برای کاهش هزینه های سفر این است که تا جایی که ممکن است در رستوران غذا نخورید و وعده های غذایی را خودتان بپزید. در سوپرمارکت های مقرون به صرفه مثلا سوپرمارکت های زنجیره ای ALDI می توانید مواد غذایی مقرون به صرفه برای تهیه غذا بخرید. از دیگر فروشگاه های زنجیره ای مقرون به صرفه در استرالیا می توان Coles و Woolworths را نام برد. البته اگر می خواهید در سفر خودتان آشپزی کنید، موقع پیدا کردن محل اقامت باید دقت کنید که اقامتگاهی که رزرو می کنید، امکانات لازم برای آشپزی داشته باشد.

رزرو گروهی تورها

در استرالیا تفریحات فراوان و تورهای گردشگری زیادی برپا می گردد که معمولا هزینه های زیادی دارند. برای اینکه در هزینه تورها و تفریحات خود صرفه جویی کنید، بهتر است آنها را به شکل گروهی یا به وسیله هاستل یا به وسیله آژانس های توریستی رزرو کنید.

اینترنت رایگان

اینترنت در استرالیا سرعت قابل توجهی ندارد و گران است. ولی برای اینکه بتوانید از اینترنت رایگان بهره مند شوید، شعبه های مک دونالد و کتابخانه ها وای فای رایگان دارند که می توانید بهره ببرید.

اشتراک سفر

با استفاده از سرویس های اشتراک سفر می توانید یک جهت را با کسی همسفر شوید و هزینه تاکسی را با هم تقسیم کنید. تاکسی های اینترنتی مثل اوبر، از تاکسی های عادی مقرون به صرفه تر هستند.

جاذبه های گردشگری

گلدکست یکی از مشهورترین مقصدهای تفریحی در استرالیا است. کسانی که می خواهند مقصدهای ساحلی لوکس را تجربه نمایند، از تفریحات ساحلی و ورزش های آبی لذت ببرند در استرالیا، اول از همه به گلدکست فکر می نمایند. این شهر به یک قطب توریستس در این کشور تبدیل شده است و سابقه ای طولانی در جلب توجه گردشگران سراسر جهان دارد. در ساحل معروف بهشت موج سواران، آسمان خراش های مدرن و شیک را خواهید دید که در ساحل قرار دارند. امکانات تفریحی فراوانی برای گردشگران در این ساحل در نظر گرفته شده است. از انواع ورزش های آبی گرفته تا مراکز خرید شیک و مدرن، کافه ها و رستوران های عالی و...

از فروشگاه های این ساحل می توانید برترین برندهای جهان را بخرید. در نواحی اطراف، چندین پارک موضوعی وجود دارد که بر هیجان سفر به گلدکست می افزاید. به غیر از امکانات مدرن، گلدکست از نظر زیبایی های طبیعی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. سواحل زیبا، آب و هوای ملایم نیمه استوایی، نواحی سرسبز و زمردین دور از منطقه ها ساحلی و بیش از 300 روز آفتابی در سراسر سال.

در فاصله ای نه چندان دور از هیاهو و هیجان شهر، مقصدهایی برای لذت بردن از سکوت و آرامش طبیعت وجود دارد. از دیگر جاذبه های گلدکست برای دوستداران طبیعت، حیات وحش مجذوب کننده آن است. دره های سرسبز، قله های پوشیده از پوشش گیاهی انبوه و جنگل های بارانی ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو، از دیگر جاذبه های گلدکست است که مورد توجه علاقه مندان به طبیعت قرار گرفته است.

در ادامه، تعدادی از مهم ترین جاذبه های گردشگری گلدکست را معرفی می کنیم. گردشگران گلدکست، این جاذبه های را در سفر خود از دست نمی دهند و حتما برای دیدن آنها برنامه ریزی می نمایند.

ساحل بهشت موج سواران

آفتاب، شن و دریا و هر آنچه که از سفر به گلدکست انتظار دارید، در این ساحل 3 کیلومتری پیدا می گردد. با وجود همه آسمان خراش هایی که در پس ساحل خواهید دید، ساحل بهشت موج سواران، فضایی مجذوب کننده و پرهیجان دارد و در کمال تعجب، با وجود شلوغی، بسیار تمیز و زیبا به جای مانده است. بچه ها در منطقه ها کم عمق در ساحل، قصرهای شنی می سازند، موج سواران تمرین می نمایند و علاقه مندان به آفتاب، روی تخت ها، در کافه ها یا رستوران ها، مشغول استراحت هستند.

گشت نجات، 365 روز سال کار می نماید ولی شناگران باید مراقب باشند که فقط بین پرچم های زرد و قرمز شنا نمایند. شب ها، ساحل برای برگزاری رویدادهای مختلف، نورپردازی می گردد. چند روز در هفته، بازارچه ای در ساحل برپا می گردد که از آنجا می توانید محصولات مورد نظر خود را با قیمت های خوبی بخرید. صدها غرفه در این بازارچه ها راه می افتد که محصولات متنوعی می فروشند؛ از لباس و کلیه محصولات مرتبط با مد گرفته تا آثار هنری، سوغات و زیورآلات.

اسکای پوینت (SkyPoint)

اسکای پوینت، بلندترین برج مسکونی استرالیا است و چشم میزانای بسیار زیبا و خیره نماینده ای از تمام گلدکست دارد. برای لذت بردن از این جاذبه دیدنی و مجذوب کننده شهر، دو روش وجود دارد. یکی سکوی بازدید اسکای پوینت که در طبقه 77 قرار گرفته است و از آنجا می توانید چشم اندازی پانوراما و 360 درجه از تمام شهر را دیدن کنید. حتی بخش هایی از چشم میزانای سرسبز اطراف نیز قابل مشاهده است. برای کسانی که می خواهند ماجراجویی و هیجان بیشتری را تجربه نمایند، انتخاب دیگری در اسکای پوینت وجود دارد که صعود از اسکای پوینت است. دوستداران هیجان، از سکویی 270 متری بالا می فرایند که روشی بسیار هیجان انگیز و مجذوب کننده است. البته هزینه آن بالاتر است ولی شامل ورودی سکوی بازدید هم می گردد. در سکوی بازدید، گردشگران می توانند در کافه ها استراحت نمایند و از نمایشگاه های مرتبط، دیدن نمایند. برای این کار، صبح ها یا غروب، زمان مناسبی است.

این مجموعه هر روز از ساعت 7 و نیم صبح تا 7 شب باز است و آخرین ورودی آن ساعت 6 و نیم عصر است.

منطقه حفاظت شده حیات وحش Currumbin

منطقه حفاظت شده طبیعی Currumbin یکی از جاذبه های محبوب خانواده های در گلدکست است. این پارک مشهور مکانی ایده آل برای علاقه مندان به پرندگان است. صدها شهدخورک رنگین کمانی در این پارک نگهداری می شوند و از دست گردشگران، غذا می خورند و حتی روی سر بازدیدنمایندگان می نشینند.

از دیگر دیدنی ها این مجموعه، نمایش مجذوب کننده پرواز پرندگان، تور سگ وی، قطارهای کوچک مخصوص بچه ها و .... است. علاوه بر این پرندگان زیبا، گردشگران می توانند حیوانات دیگری مثل کانگورو، کوالا و تمساح ها را از نزدیک ببینند. همه عایدی حاصل از فعالیت این مجموعه، صرف حمایت از حیوانات می گردد.

این منطقه حفاظت شده حیات وحش هر روز از ساعت 8 صبح تا 5 بعدازظهر باز است و در روزهای آزناک و کریسمس تعطیل است. هزینه ورودی آن برای بزرگسالان 49 دلار، برای بچه های 4 تا 14 سال 33 دلار است.

خیابان کاویل (Cavill Avenue)

خیابان کاویل، یکی از خیابان های مخصوص خرید و تفریح در ساحل موج سواران است. این خیابان از مرکز شهر تا مرکز خرید کاویل ادامه دارد. یک منطقه مخصوص عابر پیاده است و پر از رستوران ها و کافه های روباز است. تعداد زیادی بوتیک و مرکز خرید دارد و مراکز تفریحی و تفریح آن برای سنین مختلف در نظر گرفته شده است.

پارک دریایی سی ورلد

پارک دریایی سی ورلد، بزرگترین پارک دریایی در استرالیا است. این پارک معمولا مورد توجه جوانان و بزرگترها هم قرار می گیرد و فقط مخصوص بچه ها نیست. نمایش های مختلفی از جمله نمایش دلفین ها، شیرهای دریایی و... در اینجا برپا می گردد. گونه های مختلف دریایی در این پارک نگهداری می شوند و دوستداران حیات وحش و بچه ها از دیدن آنها لذت می برند. بعلاوه این پارک، یک شهر بازی با تم دریایی دارد و پارک آبی آن، فرصتی عالی برای بچه ها و بزرگترها است که از تفریحات پرهیجان آبی لذت ببرند.

پارک موضوعی دریم ورلد

پارک موضوعی دریم ورلد یکی از محبوب ترین پارک های گلدکست است که تفریحات فراوانی برای سلیقه های مختلف دارد. بیش از 500 گونه حیوان بومی استرالیا در این پارک نگهداری می شوند و بازدیدنمایندگان از دیدن آنها لذت می برند. بخشی از پارک، در واقع یک پارک آبی مجذوب کننده با سرسره های هیجان انگیز و استخرهای موج است.

جهانی فیلم برادروان وارنر

جهانی فیلم برادران وارنر، یکی از مجذوب کننده ترین جاذبه های دیدنی گلدکست است. در این مجموعه، بچه ها می توانند با قرمان های فیلم ها روبه رو شوند، ترن های هوایی سوار شوند و از تفریحات مجذوب کننده و هیجان انگیز با تم سینمایی لذت ببرند. بعضی از وسایل تفریحی این مجموعه، تعاملی و سه بعدی هستند و مجذوب کنندهیتی دوچندان به پارک داده اند.

یک محدوده مخصوص بازی بچه ها به نام فان زون وجود دارد که دارای وسایل بازی رنگارنگ با تم شخصیت های کارتونی است. این پارک موضوعی در سال 1991 افتتاح شد و از همان زمان به بعد، به یکی از محبوب ترین جاذبه های استرالیا برای علاقه مندان به فیلم و سینما تبدیل شده است. در این فیلم می توانید با بدل های شخصیت های معروف جهانی فیلم عکس بیاندازید و از تفریحات مرتبط با عالم سینما، لذت ببرید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این پارک و بلیط های خاص و تخفیف های ویژه ای که برای بازدیدنمایندگان دارد، حتما به سایت رسمی آن مراجعه کنید.

پارک ملی اسپرینگ بروک

پارک ملی اسپرینگ بروک زیاد از منطقه ها شلوغ ساحلی فاصله ندارد. این پارک میراث جهانی یونسکو است و فرصتی عالی برای اینکه از شلوغی فاصله بگیرید و به آرامش و زیبایی طبیعت، پناه ببرید. منظره ها صخره ای زیبا، جنگل های بارانی، آبشارها و دره های عمیق و زیبا، تنها گوشه هایی از زیبایی های طبیعت این پارک ملی است که در سفر به گلدکست، هرگز نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهید. به خصوص اگر از علاقه مندان به طبیعت هستید.

جهتهای گشت وگذار در پارک، با جنگل های بارانی زیبا احاطه شده اند. هر آنچه که از طبیعت انتظار دارید، از آبشار گرفته تا دره و آتش فشان، در این پارک پیدا می گردد. این پارک، بهشتی برای پرندگان و بعضی از گونه های حیات وحش است که در معرض خطر انقراض قرار دارند.

منبع: کجارو / planetware.com / australia.com / finder.com.au / makemytrip.com / nomadicmatt.com
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 279

به "تور استرالیا: راهنمای سفر به گلدکست ؛ استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا: راهنمای سفر به گلدکست ؛ استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید