دولت و بخش خصوصی برای افزایش قیمت اینترنت ثابت و موبایل هم رای شدند

به گزارش بانو هما، مدیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران هم شرایط کنونی اینترنت ایران را به عدم سرمایه گذاری در گذشته و ثابت ماندن تعرفه اینترنت ثابت و موبایل مرتبط می داند و می گوید باید دولت شهامت داشته و تعرفه های اینترنت را اصلاح و تغییر دهد.

دولت و بخش خصوصی برای افزایش قیمت اینترنت ثابت و موبایل هم رای شدند

امروز، مدیران سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران طی یک نشست خبری به مسایل مربوط به اینترنت پرداختند و اعلام کردند حال بد این روزهای اینترنت به خاطر عدم سرمایه گذاری و ثابت ماندن تعرفه ها است.

سازمان نصر تهران: تعرفه گذاری اینترنت را به بخش خصوصی بدهید

حسین اسلامی، رئیس نصر تهران می گوید اگر همین فرایند عدم تغییر تعرفه ها ادامه پیدا کند؛ اپراتورها دیگر نمی توانند ادامه جهت داده و هیچ گونه سرمایه گذاری روی شبکه های ارتباطی و توسعه آن ها و بهبود کیفیت اینترنت داشته باشند.

سلامی می گوید: دولت باید شهامت این موضوع را داشته باشد که مبتنی بر واقعیت تصمیم بگیرد و سقف گذاشتن برای قیمت ها یاری حال نیست و حتی حمایتی از بخش خصوصی و مصرف کننده نهایی نیز نمی کند.

رئیس سازمان نصر تهران می گوید باید دولت تعرفه گذاری اینترنت را به بخش خصوصی واگذار کند و تعرفه گذاری دستوری مشکل اینترنت را حل نمی کند. او گفت رگولاتوری از این تصمیم استقبال نموده است و امیدواری زیادی دارند که با تغییر تعرفه ها، مسائل بخش اینترنت تا حد زیادی برطرف شده و امکان توسعه اینترنت ثابت فراهم گردد.

محمدعلی شریفی الحسینی عضو کمیسیون اینترنت سازمان نصر تهران نیز می گوید از سال 1394 تا کنون، هیچ سرمایه ای وارد صنعت اینترنت ثابت کشور نشده است و تعرفه های نامناسب برای بخش اینترنت ثابت و بعد اینترنت همراه باعث شده که شاهد اختلال ها و قطعی های اینترنت اخیر باشیم.

او می گوید: از سال 1394 که مصوبه ای در زمینه تعرفه ها به وسیله رگولاتوری به صورت دستوری تعریف شد، امکان توسعه خدمات در اینترنت ثابت به وسیله بخش خصوصی ایجاد نشد، این در حالی است که دولت و سازمان تنظیم مقررات باید با تسهیل کارها، موانعی را که در این بخش است، برمی داشت.

دولت سیزدهم موافق افزایش قیمت اینترنت است

دولت یازدهم و دوازدهم با بحث افزایش تعرفه های اینترنت مخالف بودند ولی دولت سیزدهم و به طور خاص وزیر ارتباطات، عیسی زارع پور و رگولاتوری در این چند ماه، نشان دادند که برای تغییر تعرفه های اینترنت ثابت و موبایل در سال 1401 آمادگی دارند و در حال آنالیز پیشنهادها و الگوریتم های تغییر تعرفه ها هستند.

وزیر ارتباطات روز 16 آذر ماه در مجلس شورای اسلامی گفت در چند سال گذشته، سرمایه گذاری مناسبی روی توسعه زیرساخت اینترنت نشده است و از سوی دیگر عدم افزایش قیمت اینترنت باعث شده اپراتورها و شرکت های اینترنتی نتوانند شبکه زیرساخت خود را توسعه دهند. همین طور، عیسی زارع پور در نشست خبری عملکرد 100 روزه خود بیان نمود در حال آنالیز افزایش قیمت تدریجی اینترنت موبایل و ثابت هستند.

ما در سایت شبکه چی طی یادداشت آماده افزایش قیمت اینترنت ثابت و موبایل در سال 1401 باشید دلایل افزایش قیمت اینترنت در سال 1401 را گفتیم و اشاره کردیم شک نکنید که قیمت ها تغییر خواهد نمود ولی هنوز تعیین نیست چند درصد افزایش قیمت داریم.

منبع: شبکه چی
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 337

به "دولت و بخش خصوصی برای افزایش قیمت اینترنت ثابت و موبایل هم رای شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت و بخش خصوصی برای افزایش قیمت اینترنت ثابت و موبایل هم رای شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید