کتاب درآمدی به معرفت شناسی به بازار کتاب آمد

به گزارش بانو هما، به گزارش خبرنگاران در این کتاب آمده است: معرفت شناسی آنالیز فلسفی امکان، چیستی، ابزار، منابع و دامنه شناخت است و اهمیت آن از این رو است که ما را کمک می دهد تا آنچه را که ادراک می کنیم و می شناسیم، ارزیابی کنیم. در بخشی از این کتاب می خوانیم: معرفت شناسی با بسکمک از حوزه های مطالعات فلسفی مرتبط است و پایه تمام دانش های بشری به شمار می آید، زیرا پژوهش و کسب دانش مشروط به این است که بپذیریم واقعیتی وجود دارد که می توان آن را ادراک کرد و شناخت. پذیرش واقعیت و توانایی ادراک آن به وسیله انسان، موضوع اصلی معرفت شناسی است.

کتاب درآمدی به معرفت شناسی به بازار کتاب آمد

معرفت شناسی ما را قادر می نماید تا درباره چگونگی اندیشیدن و معرفت حاصل کردنِ خود بیندیشیم. بر همین اساس، بدون معرفت شناسی، دلیلی برای باور به اندیشه ها و کردارها نخواهیم داشت. معرفت شناسی علاوه بر اینکه به مثابه موضوعی ساختارمند و یک رشته دانشگاهی مورد توجه است، رابطه نزدیکی نیز با تفکر انتقادی دارد و به عنوان یک تمرین فکری می تواند تفکر انتقادی را در انسان برانگیزد و تقویت کند.

این کتاب با شمارگان 500 نسخه در 164 صفحه به بهای 70 هزار تومان در اسفند ماه 1401 در اختیار علاقه مندان به کتاب نهاده شد. علیرضا عباسی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تا به امروز آثار دیگری را نیز همانند انسان در اندیشه یاسپرس تألیف و فلسفه تکنولوژی را ترجمه نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 22 اسفند 1401 بروزرسانی: 22 اسفند 1401 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 514

به "کتاب درآمدی به معرفت شناسی به بازار کتاب آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب درآمدی به معرفت شناسی به بازار کتاب آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید