ناسازگاری زنجیره ای گل محمدی بامدیران پرسپولیس، سهم فنی چقدر است

به گزارش بانو هما، به گزارش خبرنگاران، پرسپولیس نخستین جام فصل جاری را در سیرجان مقابل فولاد از دست داد، اتفاقی که هر چند از جهتی ناکامی بزرگ و اتفاق غیرقابل جبران به شمار نمی رود اما زمینه آشکار شدن بعضی از مسائل درونی این باشگاه را فراهم ساخته است.

ناسازگاری زنجیره ای گل محمدی بامدیران پرسپولیس، سهم فنی چقدر است

یحیی گل محمدی بدون تردید یکی از برترین و پیروز ترین مربیان فوتبال ایران در سال های اخیر بوده اما نحوه تعامل با مدیران از جمله نقاط ضعف اصلی وی به شمار می رود.

گل محمدی در دوره مدیریت انصاری فرد وارد پرسپولیس شد، با توافق و قراردادی که تبعات ناشی از آن و عدم پرداخت مبلغ سنگین رضایتنامه از باشگاه پدیده همچنان گریبان سرخ ها را گرفته و به یکی از مسائل اصلی آنها مبدل شده است.

بعد از انصاری فرد با رسول پناه مدیرعامل بعدی دچار اختلافات جدی شد ، چندین بار تهدید و حتی اقدام به استعفا کرد، رسول پناه خواسته ها و انتظارات او را غیر معمول و نامتعارف دانست و در نهایت با انتشار آن ویدئوی معروف از مدیریت قرمزها برکنار شد.

رسول پناه البته همچنان آن ویدئو را تنها اشتباه خودش می داند و در سایر موارد منتقد جدی عملکرد گل محمدی است بر این مبنا که باور دارد یحیی در پی اختیاراتی بیش از یک سرمربی است و عملا در کار مدیرعامل باشگاه دخالت می نماید.

صدری مدیرعامل قبلی پرسپولیس هم از دیگر مدیرانی است که فراز و نشیب هایی در همکاری با گل محمدی داشت. سرمربی سرخ ها نقدها زیادی در زمان مدیریت صدری عنوان نمود با این وجود پس از پرداخت بخشی از مطالبات بازیکنان ابتدا گل محمدی و دستیارانش و سپس تعدادی از اعضای تیم با استوری های حمایتی صدری را مدیری پیروز دانستند که برای حل مسائل پرسپولیس کوشش می نماید.

گل محمدی البته بلافاصله پس از اعلام خبر کنار رفتن صدری نقدها را از سر گرفت ، به عدم پرداخت پاداش ها، کمتر از 15% مبلغ قرارداد بازیکنان، مشکل زمین تمرین و عدم جذب بازیکن اشاره نمود اما مشخص نشد مدیری که پرسپولیس را تا نیم فصل با چنین شرایطی اداره نموده بر چه اساس مدیر پیروزی بوده و کدام مشکل این باشگاه را حل نموده که گل محمدی با استوری حمایتی کوشش های وی را شایسته قدردانی دانسته است؟

و حالا نوبت به درویش رسیده مدیری که تازه از راه رسیده بخشی از مبالغ مطالبات بازیکنان را پرداخت نموده، قراردادی برای تغییر محل تمرینات پرسپولیس به امضا رسانده کوشش نموده اسپانسر تازه جذب کند و کم کم بخشی از مسائل انباشته سرخ ها را برطرف کند.

برای قضاوت در خصوص عملکرد درویش باید بیشتر منتظر ماند اما روی صحبت با سرمربی پیروز و شایسته این روزهای پرسپولیس است که به نظر می رسد باید کوشش کند آرامش بیشتری برای اعضای تیمش به وجود بیاورد.

پرسپولیس هرچند از نظر درصد قرارداد دریافتی شرایط ایده آلی نداشته اما با توجه به مبالغ قابل توجه و چشمگیر قرارداد بازیکنانش اتفاقا بیشتر از بسیاری دیگر از تیم های لیگ برتر و مبالغی قابل توجه به حساب اعضای این تیم واریز شده است.

آپشن ها و مبالغ قرارداد بازیکنان و اعضای کادر فنی این تیم با بسیاری از تیم های لیگ به هیچ وجه قابل قیاس نیست و مدیران پرسپولیس در سال های اخیر همیشه بر این مشکل تاکید داشته اند که هر مقدار درآمدزایی کردند باز هم چیزی از کوه بزرگ بدهی های گذشته ، مطالبات بازیکنان خصوصا پاداش و آپشن های قراردادها کم نشده و به همین علت این باشگاه همچنان بدهکار است.

چه کسی است که نداند مبلغ قرارداد کادر فنی فعلی پرسپولیس یکی از گران ترین کادرهای تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران به شمار می رود ، هرچند شایستگی های این کادر بر کسی پوشیده نیست اما طبیعتا هزینه های کمر شکنش ممکن است مدیران بعدی را هم نابود و به سرنوشت مدیران قبلی دچار کند.

گل محمدی از سویی منتقد عملکرد باشگاه در جابجایی است اما آنالیز اسامی ذکر شده در فهرست خرید سرمربی پرسپولیس بیشتر نشان می دهد که این انتخاب ها برای فضاسازی رسانه ای و تحت فشار قرار دادن باشگاه اجرا شده است.

به طور مثال کدام عقل سلیمی می پذیرد که سپاهان مغانلو، نورافکن و دانیال اسماعیلی فر را به پرسپولیس، رقیب اصلی خودش در لیگ بفروشد؟ یا قلعه نویی چرا باید صادقی و تیکدری دو بازیکن ثابت و اصلی خودش را به فروش برساند.

پرسپولیس در پست هافبک هجومی از وحید امیری ، سیامک نعمتی ، عالیشاه ، پهلوان و مهدی ترابی استفاده می نماید اما نام علیرضا کوشکی هافبک هجومی پیکان که به فولاد پیوست هم در فهرست این تیم دیده می گردد. حال آنکه کوشکی با پرداخت مبلغ 6 میلیارد تومان تنها برای رضایتنامه راهی فولاد شد و با دستمزد خودش بیش از 8 میلیارد برای این باشگاه هزینه داشته و پرسپولیس چرا باید در این مقطع برای این پست با ترافیک موجود بازیکنانش 8 میلیارد در جابجایی نیم فصل هزینه کند؟

باید پذیرفت بخشی از این فشارها و کوشش ها از جمله استعفاهای نمایشی ، مصاحبه و اظهار نظرهای مداوم در خصوص عملکرد مدیران و اینگونه اقدامات مانوری برای کاهش فشار از روی کادر فنی و انتقال آن به مدیریت باشگاه است که نتیجه آن در فضای هواداری کاملا مشخص است.

در این شرایط هر ناکامی تنها به گردن مدیرعامل افتاده ، پرسپولیس هر چند ماه با کناره گیری یا برکناری مدیرانش روبرو شده و این بی ثباتی مدیریتی شرایط مالی فاجعه بار این باشگاه را رقم زده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 291

به "ناسازگاری زنجیره ای گل محمدی بامدیران پرسپولیس، سهم فنی چقدر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسازگاری زنجیره ای گل محمدی بامدیران پرسپولیس، سهم فنی چقدر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید