مدیر ارشد مهندسی پروژه خودروی اپل این شرکت را ترک کرد

به گزارش بانو هما، در حالی که کوشش اپل برای ساخت یک خودروی الکتریکی این روزها جدی تر از همواره دنبال می گردد، مدیر ارشد مهندسی خودروی اپل این شرکت را ترک کرد.

مدیر ارشد مهندسی پروژه خودروی اپل این شرکت را ترک کرد

پروژه خودروی اپل هنوز رسمی نشده است اما در عین حال اطلاعاتی از افرادی که روی یک وسیله نقلیه خودران احتمالی اپل کار می نمایند، در دسترس است و به نظر می رسد که به تازگی تغییرات زیادی در کارکنان این بخش اجرا شده است.

اکنون طبق اعلام اپل اینسایدر، مایکل شوِکوچ (Michael Schwekutsch) مدیر ارشد مهندسی اپل کار، این شرکت را ترک می نماید. این مهندس سابق تسلا و اپل، حالا قرار است به یک استارتاپ تاکسی هوایی الکتریکی بپیوندد.

این استارتاپ هم اکنون روی تاکسی های هوایی الکتریکی عمودپرواز کار می نماید و تا به امروز یک نمونه از آن را ساخته است که می تواند یک مسافر و یک خلبان داشته باشد. طبق گزارش ها یک مدل با چهار سرنشین هم در دست ساخت است.

به نظر می رسد شرکت آرچر اوییشن (Archer Aviation) در حال برنامه ریزی برای اجرای خدمات حمل ونقل هوایی شهری در لس آنجلس است و هم اکنون در انتظار صدور گواهینامه اداره هوانوردی فدرال (FAA) است.

از سوی دیگر، به نظر می رسد که اپل به کوشش خود برای توسعه ماشین اپل (Apple Car) ادامه می دهد. به گفته منابع آشنا با این پروژه، اپل میخواهد تا سال 2025 یک وسیله نقلیه کاملا خودران فراوری کند.

تغییر کارکنان در پروژه اپل کار

خروج مایکل شوِکوچ از پروژه خودروی اپل اما نخستین تغییر اجرا شده در ماه های اخیر نیست. پیش از این کریستوفر سی جی مور (Christopher CJ Moore) یکی دیگر از مهندسان سابق تسلا که هم به اپل پیوسته بود. سال جاری گفته های مور درباره سامانه خودران تسلا، جنجال برانگیز شد.

او گفته بود که ایلان ماسک (Elon Musk) مدیرعامل تسلا درباره قابلیت های نرم افزار رانندگی اتوماتیک (Autopilot) اغراق نموده است و حرف هایش با واقعیت مهندسی مطابقت ندارد. حالا او قرار است در بخش نرم افزار خودران اپل و زیر نظر استوارت باورز (Stuart Bowers) کار کند.

باورز هم دیگر مدیر پیشین تسلا است که از اواخر سال گذشته کار خود را در اپل شروع نموده است. او در تسلا راهنمایی بخش خودران را برعهده داشت و اواسط سال 2019 این شرکت را ترک کرد.

این اقدام اپل نشان می دهد که کوشش برای توسعه فناوری خودران در رقابت با خودروسازانی مانند تسلا صورت می گیرد. هرچند اپل هرگز به طور رسمی اعلام ننموده است که دقیقا چه برنامه هایی برای خودروی خود دارد.

بدین ترتیب تیم اپل هم اکنون هم اکنون با شماری از کارمندان سابق تسلا روی خودروی اپل کار می نماید. در این میان باید به استیو مک مانوس (Steve MacManus) مدیر داخلی این پروژه هم اشاره نمود. اما از سوی دیگر چندین نفر دیگر هم به تازگی شرکت را ترک نموده اند که از میان آن ها می توان به داگ فیلد (Doug Field) اشاره نمود که پس از سه سال فعالیت، با کوین لینچ (Kevin Lynch) جایگزین شد.

بعلاوه دیو اسکات (Dave Scott) رئیس بخش رباتیک، هیمی ویدو (Haime Waydo) رئیس بخش ایمنی و دیو روزنتال (Dave Rosenthal) دیگر مدیر این بخش اپل را به تازگی ترک نموده اند. کوین لینچ پیش از این به علت راهنمایی پروژه واچ اواس (WatchOS) و همه نرم افزارهای مرتبط با سلامت اپل شناخته شده بود. هم اکنون او سرپرست کامل پروژه اپل کار است که در داخل شرکت با عنوان پروژه تایتان (Project Titan) شناخته می گردد.

عکس کاور: شرکت اپل

Credit: Outlook India

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 208

به "مدیر ارشد مهندسی پروژه خودروی اپل این شرکت را ترک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر ارشد مهندسی پروژه خودروی اپل این شرکت را ترک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید