قوانین طلایی برای غذا خوردن صحیح در محل کار

به گزارش بانو هما، افراد شاغل که بخش قابل توجهی از جمعیت فعال را تشکیل می دهند حداقل یک سوم روز و یا حتی نصف روز خود را در محیط کار می گذرانند و بطور معمول یک وعده غذایی و یک میان وعده خود را در محیط کار مصرف می کنند. نقش تغذیه مناسب در سلامت عمومی و بازده کاری به اثبات رسیده است. تامین غذای مغذی و سالم سبب ارتقا سلامت و افزایش بازده کاری کارکنان می شود.

قوانین طلایی برای غذا خوردن صحیح در محل کار

6 نکته در مورد چگونگی غذا خوردن درست و سالم در محل کار

حفظ برنامه غذایی سالم خود در محل کار، می تواند بسیار سخت باشد. ممکن است آشپزخانه ای نداشته باشید، شاید جلسات محیط کار بر روی سفارش غذا از بیرون تمرکز دارند یا برای ناهار با همکاران خود به طورگروهی به رستوران می روید.

ممکن است همکارانی داشته باشید که غذاهای ناسالم همراه خود می آورند تا با هم بخورید یا ممکن است بعد از ظهر احساس افت انرژی داشته باشید و برای سرحال شدن خوراکی شیرینی را تهیه کنید. در این مقاله از راستینه شش راهنمایی وجود دارند تا چگونه در روزهای کاری، تغذیه سالمی داشته باشید.

صبحانه را در منزل بخورید
در مورد نوع صبحانه ای که معمولا در طول جهت محل کار خود یا زمانی به آن جا می رسید، می خورید، فکر کنید: یک ساندویچ تخم مرغ چرب، شاید کیک یا شیرینی جات حاوی قند. خوردن صبحانه قبل از این که به محل کار بروید (یا بردن صبحانه همراه خود از خانه) گزینه های بسیار بیشتری به شما می دهد.

گزینه های سالم شما بلافاصله به چیزهایی مانند گرانولا با میوه و ماست، مقداری سفیده تخم مرغ و سبزیجات بسته بندی شده، یا یک فنجان بلغور جو دوسر همراه با آجیل و میوه خشک شده توسعه پیدا می کنند. اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از گرسنگی میان روز صبحانه سالم بخورید.

پشت میز خود چیزی نخورید
برای غذا خوردن وقت بگذارید و از پشت میز بلند شوید تا با حواس جمع غذا بخورید. اگر در میز خود غذا بخورید احتمالاً حواستان پرت می شود و سعی می کنید به سرعت غذا بخورید، در نتیجه کالری بیشتری از مقدار مورد نظر خود مصرف می کنید. به علاوه، بلند شدن به شما امکان می دهد قدم بزنید، کششی به عضلات خود بدهید و کمی انرژی بسوزانید.
ناهار خود را بسته بندی کنید و با خود ببرید
به جای غذا خوردن در رستوران یا کافه محل کار خود که نمی توانید مقدار یا مواد مغذی آن را کنترل کنید، ناهار خود را بسته بندی کنید و همراه خود ببرید.

ناهارهای سالم زیادی برای بردن به محل کار وجود دارند و اگر شام زیادی درست کرده اید، می توانید به جای مانده آن را بسته بندی کنید و برای نهار فردا از آن استفاده کنید. همچنین با این کار می توانید پول خود را ذخیره کنید!

تنقلاتی را در محل کار ذخیره کنید
اگر قفسه، میز یا اتاق استراحت جمعی دارید که می توانید تنقلات خود را ذخیره کنید، برای زمان هایی که فقط به چیزی نیاز دارید تا خود را مشغول کنید، مقداری خوراکی های سالم را در محل کار خود نگه داری کنید. به جای خوردن یک بسته چیپس یا شکلات، می توانید به سراغ آجیل، میوه خشک، و یا هر گزینه دیگری که از قبل ذخیره کرده اید، بروید.
خوراکی های سالمی را به محل کار بیاورید تا همراه همکاران خود مصرف کنید
زمان های استراحت در محل کار و اتاق های کنفرانس به طور معمول مکان هایی نیستند که سالم ترین تنقلات را با خود بیاورید تا با همکاران خوب خود مصرف کنید. نیمی از به جای مانده کیک روز تولد کسی یا مقدار زیادی شیرینی، دقیقاً انتخابی سالم نیست.

غذاهای سالمی را همراه خود به محل کار بیاورید تا الگوی بقیه باشید - کمی سبزیجات و دسرها؛ بشقابی از میوه جات، پنیر و کراکر؛ و یا انواع کم ضرر شیرینی های مورد علاقه گروه، همه گزینه های عالی هستند که ممکن است دیگران را هم ترغیب کنند تا فاکتور سلامت در خوراکی های گروهی را بالا ببرند.

غذاهای بیشتری بخورید
انتها، شیوه غذا خوردن خود را تغییر دهید. اگر به طور معمول در وسط روز ناهار مفصلی می خورید اما در اواسط صبح و اواسط بعد از ظهر هوس میان وعده می کنید، سه وعده غذایی کوچکتر را امتحان کنید.

به این ترتیب، باعث می شود خود را رها نکنید و هر چه در اطراف باشد نخورید.

منبع: سایت راستینه

منبع: راسخون
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 163

به "قوانین طلایی برای غذا خوردن صحیح در محل کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین طلایی برای غذا خوردن صحیح در محل کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید