فرمول یک، خطر مرگ از بیخ گوش همیلتون رد شد

به گزارش بانو هما، رقابت های فرمول یک قهرمانی دنیا، روز گذشته شاهد رخداد یک اتفاق خطرناک برای لوئیس همیلتون بود.

فرمول یک، خطر مرگ از بیخ گوش همیلتون رد شد

به گزارش خبرنگاران، چهاردهمین مرحله از فصل 2021 مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی دنیا در ایتالیا برگزار گردید و با قرار گرفتن دانیل ریکیاردو (مک لارن)، لاندو نوریس (مک لارن) و والتری بوتاس (مرسدس) روی سکوهای اول تا سوم به خاتمه رسید.

در دور بیست وپنجم این رقابت، تصادف شدیدی بین لوئیس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس و مکس فرستاپن راننده هلندی تیم ردبول صورت گرفت و چیزی نمانده بود که همیلتون را به کام مرگ بکشاند.

همیلتون 36 ساله، زنده خارج شدن خود از زیر تایرهای ماشین فرستاپن را تنها مدیون حلقه تیتانیومی محافظ اتومبیلش است که از سال 2018 در F1 معرفی شده بود. وی که از ناحیه گردن احساس درد می کرد در خصوص این تصادف گفت: خیلی خیلی خوش شانس بودم. خدا را شکر می کنم که حلقه محافظ وجود داشت که جانم را نجات داد. تا حالا ماشینی به سرم برخورد ننموده بود. این حادثه مرا شوکه کرد.

مکس فرستاپن هم با لحنی طلبکار در بی سیم می گفت: تصادف در حالی رخ داد که فضایی برای همیلتون وجود نداشت.

توتو وولف رئیس تیم مرسدس هم در این مورد گفت: فرستاپن می دانست اگر همیلتون همچنان پیشتاز باقی بماند، برنده رقابت خواهد شد. به همین دلیل چنین کاری انجام داد. در فوتبال به چنین اقدامی، خطای تاکتیکی می گویند.

همیلتون اما از بی تفاوتی مکس فرستاپن نسبت به خودش بعد از تصادف، شگفت زده بود: مکس را دیدم که از ماشینش بیرون آمد و رفت. به نظرم اولین چیزی که هر شخص بعد از تصادف به ذهنش خطور می نماید این است که آیا کسی که با او تصادف نموده، سالم است یا خیر.

ناظران فرمول یک پس از آنالیز دقیق صحنه تصادف با دوربین های مختلف، فرستاپن را مقصر تشخیص دادند. او گرندپری بعدی در روسیه را سه پله پایین تر از جایگاهی که در دور معین خط به دست خواهد آورد، آغاز می نماید.

تصاویری از صحنه تصادف خطرناک همیلتون و فرستاپن را می بینید:

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 88

به "فرمول یک، خطر مرگ از بیخ گوش همیلتون رد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمول یک، خطر مرگ از بیخ گوش همیلتون رد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید