فاجعه ای به نام سوزوکی بالنو ، صفر ستاره ایمنی برای هاچبک اقتصادی ژاپنی

به گزارش بانو هما، امروزه بیشتر خودروهای تولیدی از لحاظ ایمنی در سطح بالایی قرار دارند و در تصادفات رخ داده می توانند به خوبی از جان سرنشینان خود دفاع کنند. اما هاچبک سوزوکی بالنو در تست شاخه لاتین انکپ بسیار ضعیف ظاهر شده و نتوانسته حتی یک ستاره از این موسسه دریافت کند!

فاجعه ای به نام سوزوکی بالنو ، صفر ستاره ایمنی برای هاچبک اقتصادی ژاپنی

خبرنگاران - امروزه بیشتر خودروهای تولیدی از لحاظ ایمنی در سطح بالایی قرار دارند. در تصادفات رخ داده می توانند به خوبی از جان سرنشینان خود دفاع کنند. اما گاها مدل هایی نیز پیدا می شوند که عملکرد بسیار ضعیفی در تست های ایمنی از خود به نمایش می گذارند. هاچبک سوزوکی بالنو یکی از این مدل هاست که در تست شاخه لاتین انکپ بسیار ضعیف ظاهر شده و نتوانسته حتی یک ستاره از این موسسه دریافت کند.

عملکرد سوزوکی در ایمنی افتضاح است؟

این اولین بار نیست که محصولی از سوزوکی در تست های لاتین انکپ عملکرد ناامیدکننده ای ارائه می کند. زیرا همین دو ماه قبل بود که مدل سوئیفت نیز با صفر ستاره ایمنی تست های این موسسه را ترک کرد. قبل تر و در اواخر سال 2020 هم مدل S Presso از سوزوکی در کسب ستاره ایمنی از انکپ ناکام به جای مانده بود.

سوزوکی بالنو در آمریکای لاتین بطور استاندارد از دو ایربگ بهره می برد. با وجود این در تست محافظت از سرنشین بزرگسال پیروز به دریافت امتیاز ضعیف 20 درصد شده است. در بخش محافظت از خردسالان شرایط حتی از این هم بدتر بوده و امتیاز آن به 17 درصد تنزل پیدا کرده است. نگاهی دقیق تر به نتایج موجود نشان می دهد محافظت بالنو از سر و گردن سرنشینان مناسب است. اما احتمال صدمه دیدن زانوی راننده و سرنشین کناری به علت مچاله شدن قسمت پایین کابین بالاست.

سوزوکی بالنو در برخورد جانبی ضعیف ظاهر شده و در محافظت از سینه سرنشینان شکست خورده است. این خودرو در بخش حفاظت از اثر شلاقی هم بعلت نبود ملزومات جذب ضربه در پشت، نمره خیلی پایینی را دریافت کرده است. نکته تامل برانگیز اینکه این خودروی ارزان قیمت ژاپنی فاقد تجهیزات محافظت از سر است، به همین علت لاتین انکپ از انجام تست برخورد جانبی با ستون صرف نظر کرده است.

انتقاد دبیر ارشد لاتین انکپ از سوزوکی

آقای الخاندرو فوراس، دبیر ارشد لاتین انکپ عملکرد ضعیف بالنو تنها چند هفته پس از سوئیفت را بسیار مایوس کننده نامیده و از کم توجهی سوزوکی به مشتریان این منطقه انتقاد کرده است. این موسسه در کنار سوزوکی بالنو، نسخه سدان تویوتا یاریس را نیز ارزیابی کرده است. این خودرو که در برزیل و تایلند تولید می شود، پیروز به کسب فقط یک ستاره ایمنی از پنج ستاره ممکن شده است.

ناگفته نماند مدل پایه سوزوکی بالنو در اروپا با 6 ایربگ به فروش می رسد و سیستم کنترل پایداری الکترونیکی در آن موجود است. با اتکا به این تجهیزات بالنو توانسته از یورو انکپ سه ستاره ایمنی دریافت کند.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم در حال حاضر تکنولوژی های مربوط به پیشگیری از تصادف نیز امتیازات خاص خود را دارند و نبود آنها باعث افت امتیاز می شود. همچنین دارا بودن ایربگ و کابین مستحکم دیگر به معنای ایمنی بالا و کسب امتیازی مناسب نیست. حال تصور کنید خودرویی هم فاقد تکنولوژی های پیشگیری از تصادف و تجهیزات ایمنی مناسب است و هم کابین آن در تصادفات به راحتی از هم می پاشد. امتیاز ایمنی چنین خودرویی باید چند باشد آقای مطمئن؟

منبع: دیجیاتو

شورلت کوروت نو با یک موتور هیولا
منبع: بیت ران
انتشار: 7 آذر 1400 بروزرسانی: 7 آذر 1400 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 169

به "فاجعه ای به نام سوزوکی بالنو ، صفر ستاره ایمنی برای هاچبک اقتصادی ژاپنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاجعه ای به نام سوزوکی بالنو ، صفر ستاره ایمنی برای هاچبک اقتصادی ژاپنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید