تولید 1.4 میلیون دوز واکسن کووپارس در مؤسسه رازی

به گزارش بانو هما، به گزارش خبرنگاران، سید جواد ساداتی نژاد صبح یکشنبه در مراسم آغاز فاز سوم کارآزمایی واکسن کووپارس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی که در کرج برگزار گشت، اظهار کرد: مؤسسه رازی یک مؤسسه صد ساله در حوزه واکسن و سرم سازی با مجموعه ای از محققان و دانشمندان بسیار خوب ایرانی است که در طول این سال ها تلاش بسیار زیادی در حوزه سلامت و تأمین واکسن در کشور انجام داده اند.

تولید 1.4 میلیون دوز واکسن کووپارس در مؤسسه رازی

وی بیان نمود: فرزندی در ایران نیست که نام رازی را نشنیده باشد و واکسن آن را تزریق نکرده باشد، بنابراین رازی عضوی از خانواده مردم ایران است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه محققان رازی در زمینه بیماری کرونا به رسالت خود از همان روزهای شروعین این بیماری عمل و کار خود را در این زمینه شروع کردند، شرح داد: بسیار دقیق و منظم و علمی و با حمایت های انجام شده توانسته جهت را به خوبی پیش ببرد.

وی با بیان اینکه امروز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس با مجوز وزارت بهداشت شروع می شود، گفت: امیدواریم روزی ببینیم در حوزه صادرات این واکسن هم پیروز عمل کنیم.

ساداتی نژاد گفت: اگر وزارت بهداشت مجوز اضطراری این واکسن را صادر کند مؤسسه رازی کار خود را در حوزه واکسن عمومی شروع می کند.

وی متذکر شد: مؤسسه رازی در حال حاضر حدود 1.4 میلیون دوز موجودی واکسن دارد که می تواند با مجوز اضطراری کار خود را شروع کند، اندازه تولید هم تا سرانجام پاییز 5 میلیون دوز و تا ابتدای زمستان تا 20 میلیون دوز افزایش می یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 79

به "تولید 1.4 میلیون دوز واکسن کووپارس در مؤسسه رازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید 1.4 میلیون دوز واکسن کووپارس در مؤسسه رازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید