بودجه ساخت برادران لیلا 150 میلیارد تومان است؟

به گزارش بانو هما، بعد از حرف و حدیث های بسیار درباره بودجه ساخت فیلم سینمایی برادران لیلا، درج مبلغ 5 میلیون دلاری در سایت آی ام دی بی ابهامات تازه ای را درباره این پروژه به وجود آورده است.

بودجه ساخت برادران لیلا 150 میلیارد تومان است؟

به گزارش مهر، فیلم سینمایی برادران لیلا ساخته سعید روستایی حالا یکی از پرحاشیه ترین فیلم های سینمای ایران است که به صورت رسمی سازمان سینمایی بر عدم امکان اکران عمومی آن تأکید نموده است. همان فیلمی که پس از حضور عواملش در جشنواره کن و اظهارات کارگردانش درباره موضوعات مختلف همانند ممیزی، آرام آرام راستا حاشیه سازی را در پی گرفت و تأخیر عوامل در اقدام برای دریافت پروانه نمایش برای این فیلم، اکران عمومی آن را با چالش روبرو کرد.

همه اینها باعث شد تا سازمان سینمایی در واکنشی بحث برانگیز به ارائه توضیحاتی درباره این فیلم بپردازد و در نهایت به صراحت عنوان کند که برادران لیلا به علت طی نکردن راستا قانونی برای ارسال فیلم به جشنواره های خارجی پروانه نمایش دریافت نمی کند.

این اما تنها حاشیه این فیلم نیست، برادران لیلا از همان زمان ساخت راستا پرهیاهویی در پی داشت؛ یک سر این مساله هم به حرف وحدیث ها درباره هزینه نجومی ساخت این فیلم پربازیگر معطوف می شد. حرف و حدیث هایی که هیچ موضع گیری رسمی ای درباره آن شد و زمزمه هایی از حضور یک سرمایه گذار نوظهور سینما در پشت پرده آن، به حواشی در این زمینه دامن زد. حالا در جدیدترین اتفاق، سایت معتبر آی ام دی بی در صفحه رسمی معرفی این فیلم مبلغ فراوری آن را پنج میلیون دلار درج نموده است! رقمی عجیب و غریب در مختصات فراوری سینمای ایران که با احتساب قیمت 30 هزارتومانی دلار در ایران، چیزی معادل 150 میلیارد تومان می گردد!

جواد نوروزبیگی تهیه نماینده فیلم سینمایی برادران لیلا به کارگردانی سعید روستایی در پاسخ به پیگیری مهر درباره این بودجه و صحت و سقم آن بیان نمود: گرچه در حال حاضر به دلایلی تمایلی به مصاحبه درباره این موضوعات مرتبط با این فیلم ندارم اما آنچه در سایت آی ام دی بی درباره هزینه ساخت برادران لیلا درج شده صحت ندارد. در واقع تنها یک پنجم این مبلغ یعنی برابر با یک میلیون دلار صرف ساخت این فیلم سینمایی شده است و رقم درج شده در این سایت درست نیست.

وی در پاسخ به این ابهام که معمولاً اطلاعات درباره فیلم ها را عوامل فیلم در اختیار این سایت قرار می دهند و امکان دخل و تصرف در آن از سوی مخاطبان نیست، هم تأکید کرد: این اطلاعات را نه من و نه کارگردان به این سایت نداده ایم و منبع کسب اطلاعشان در این زمینه ایراد داشته است. درواقع ما اصلاً خبری از این موضوع نداشتیم بنابراین این خبر یک خبر جعلی است.

نوروزبیگی گفت: ممکن است دست اندرکاران این سایت سینمایی بر اساس پیش بینی های خود چنین مبلغی را به عنوان هزینه ساخت عنوان نموده باشند، اما آنچه صحت دارد این است که یک پنجم این مبلغ یعنی همان یک میلیون دلار هزینه ساخت برادران لیلا شده است.

با در نظر گرفتن بودجه یک میلیون دلاری که چیزی در حدود 30 میلیارد تومان می گردد، برادران لیلا را همچنان می توان یکی از گران ترین فیلم های سینمای ایران در سال های اخیر دانست.

در این فیلم که بعد از ابد و یک روز و متری شیش و نیم سومین فیلم بلند سینمایی سعید روستایی محسوب می گردد، بازیگرانی چون نوید محمدزاده، ترانه علیدوستی، سعید پورصمیمی، پیمان معادی و فرهاد اصلانی نقش آفرینی می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 شهریور 1401 بروزرسانی: 23 شهریور 1401 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 431

به "بودجه ساخت برادران لیلا 150 میلیارد تومان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه ساخت برادران لیلا 150 میلیارد تومان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید