بزرگترین و نفیس ترین فرش تمام ابریشم استان اردبیل قیچی خورد

به گزارش بانو هما، ایرنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، بزرگترین و نفیس ترین فرش تمام ابریشم استان اردبیل قیچی خورد.

بزرگترین و نفیس ترین فرش تمام ابریشم استان اردبیل قیچی خورد

بزرگترین و نفیس ترین فرش تمام ابریشم استان اردبیل با حضور جمعی از مسئولان اداره کل صنعت، معدن و تجارت این استان در روستای اندبیل شهرستان خلخال قیچی خورد.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در حاشیه برگزاری مراسم قیچی خوردن فرش نفیس ابریشمی خلخال گفت: برای بافت این فرش در ابعاد 3 در 4 متر مربع 6 صنعت کار فرش به مدت چهار سال در 2 شیفت کاری فعالیت نموده اند.

منصور پناهی گفت: این فرش با بالاترین رج در بین فرش های ابریشمی بافته شده در کشور و با ظرافت تمام به وسیله تلاشگران و صنعتگران فرش در یک کارگاه روستای اندبیل از توابع بخش مرکزی شهرستان خلخال بافته شده است.

به گفته معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان اردبیل، برای تامین و تهیه مواد اولیه و پرداخت دستمزد این فرش نفیس 22 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی اضافه نمود: این فرش در بازار ایران حداقل به قیمت 50 میلیارد ریال به فروش می رسد و در صورت فراهم شدن زمینه صادرات آن به کشورهای اروپایی قیمت این فرش تا 120 میلیارد ریال قابل افزایش است.

پناهی از شهرستان خلخال به عنوان یکی از شهرستان های دارای پیشینه تاریخی و کهن در امر بافت فرش های نفیس تمام ابریشمی یاد کرد و گفت: در صورت حمایت دولت از صنعتگران فراوری فرش های ابریشمی در این منطقه، اقتصاد این شهرستان دچار تحول شده و رونق خوبی خواهد گرفت.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان اردبیل اضافه نمود: سازمان صمت استان اردبیل با ارائه تسهیلات بانکی از محل تسهیلات اعتباری تبصره 18 و بعلاوه مشاغل خانگی از صنعتگران فرش ابریشمی خلخال اعلام حمایت می نماید.

بقیت الله بابایی، رئیس اداره فرش سازمان صمت استان اردبیل نیز گفت: هم اکنون 25 بافنده در شهرستان خلخال در فراوری فرش های تمام ابریشمی فعالیت دارند.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1402 بروزرسانی: 23 مرداد 1402 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 575

به "بزرگترین و نفیس ترین فرش تمام ابریشم استان اردبیل قیچی خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین و نفیس ترین فرش تمام ابریشم استان اردبیل قیچی خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید