کشف مقبره جنگجوی ثروتمند هنگام ساخت بزرگراه در رومانی

به گزارش بانو هما، در این مقبره بیش از 100 اثر، از جمله سلاح، اشیائی با روکش طلا و قطعاتی از جواهرات طلا و سنگ های قیمتی پیدا شده است.

کشف مقبره جنگجوی ثروتمند هنگام ساخت بزرگراه در رومانی

کارگران در جریان ساخت یک بزرگراه نو در رومانی، مقبره ای مملو از گنجینه یک جنگجوی ثروتمند و اسبش را کشف کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، قدمت مقبره این جنگجو به قرن پنجم میلادی می رسد، یعنی زمانی که منطقه تحت کنترل مردمی به نام هون ها بود.

در این مقبره بیش از 100 اثر، از جمله سلاح، اشیائی با روکش طلا و قطعاتی از جواهرات طلا و سنگ های قیمتی پیدا شده است.

این مقبره سال گذشته میلادی در جریان ساخت وساز یک بزرگراه در نزدیکی شهر میزیل، واقع در جنوب شرقی کشور رومانی کشف شد. در جریان ساخت وساز این جاده چهار محوطه باستان شناسی مجزا کشف شده است و مقبره جنگجوی ثروتمند که محققان آن را یک مقبره شاهزاده وار توصیف نموده اند فقط بخش کوچک یکی از این محوطه های باستانی به شمار می آید.

هویت جنگجوی شهر میزیل هنوز تعیین نشده است، اما با توجه به اشیاء ارزشمندی که به همراه او کشف شده، گمان می رود او فردی از طبقه حاکم بر جامعه دوران هون های این منطقه باشد.

هون ها سوارکاران چادرنشینی بودند که مبدأ آن ها آسیای مرکزی بود. در طول قرن های چهارم و پنجم میلادی، آن ها به شرق دور اروپا حمله نموده و آن منطقه را اشغال کردند.

از دیگر آثار باستانی که در مقبره شهر میزیل کشف شده است به شمشیری با غلاف طلا و یک خنجر می توان اشاره نمود. خنجر دارای نقش و نگار ظریفی است و برای قبضه آن از روکش طلا و سنگ جواهر استفاده شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 دی 1401 بروزرسانی: 27 دی 1401 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 489

به "کشف مقبره جنگجوی ثروتمند هنگام ساخت بزرگراه در رومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مقبره جنگجوی ثروتمند هنگام ساخت بزرگراه در رومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید