کشف قیچی های تیز 2300 ساله

به گزارش بانو هما، یک گروه آلمانی خنثی سازی بمب پس از کشف یک سازه چوبی عجیب که در حومه مونیخ دفن شده بود، ماجرا را به باستان شناسان خبر داد. باستان شناسان گور دوهزاروسیصدساله سِلتْی را کشف کردند که در آن علاوه بر یک شمشیر خمیده، دو قیچی سلتی تقریبا سالم نیز قرار داشت.

کشف قیچی های تیز 2300 ساله

گروه خنثی سازی بمب که در جست وجوی اشیاء منفجرشوندۀ به جای مانده از جنگ جهانی دوم بود، این آثار تاریخی را در منطقه ای از مونیخ کشف کرد که خانه چندین بنای یادبود و ساختمان تاریخی است. باستان شناسان با کاوش در گوری که به وسیله این گروه شناسایی شده بود، مجموعه ای از آثار تاریخی، از جمله یک شمشیر خمیده، بقایای سپر، تیغ و یک استخوان نازک ْنی را کشف کردند. قیچی هایی که در بین این آثار کشف شده اند به میزان ای سالم به جای مانده اند که باستان شناسان آن ها را قیچی هایی تقریبا نو و براق توصیف نموده اند.

به گفته باستان شناسان این قیچی های دوهزاروسیصدساله به میزان ای سالم به جای مانده اند که اکنون می توانند مورد استفاده قرار بگیرند و دلیل این که براقیت آن ها هنوز از بین نرفته، کیفیت بالای ساخت آن ها است.

باستان شناسان معتقدند که از این قیچی ها برای کوتاه کردن مو، بریدن پارچه و جدا کردن پشم گوسفندان استفاده می شده است.

با این که نمی توان دلیل دقیق کشف این قیچی ها در گور را کشف کرد، اما ممکن است این قیچی ها به عنوان اشیاء نمادین به همراه متوفی دفن شده باشند.

محققان معتقدند که شمشیر خمیده کشف شده در این گور عمدا حرارت دیده و سپس خمیده شده است. یکی از فرضیه ها برای قرار دادن شمشمیرهای خمیده در گور سلت ها، نمایش نمادین انتها زندگی یک جنگجو است.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1402 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 533

به "کشف قیچی های تیز 2300 ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف قیچی های تیز 2300 ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید