پوست انسانی بر بدن ربات ها؛ جهان جای ترسناکی می گردد!، عکس

به گزارش بانو هما، ترکیبی از سلول های کشت شده و سیلیکون، به لطف خاصیت ارتجاعی، می تواند در آینده به ربات ها ظاهری انسان گونه تر بدهد؛ با این ترکیب ربات ها قادر به لبخند زدن نیز خواهند بود!

پوست انسانی بر بدن ربات ها؛ جهان جای ترسناکی می گردد!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، ربات های آینده به پوستی که قابلیت خودترمیمی دارد، مجهز خواهند شد؛ این پوست به ربات ها این امکان را می دهد تا آن ها مشابه انسان، بتوانند، پوست خود را ترمیم نمایند. محققان روشی نو برای پیوند این پوست با ربات ها یافتند و به لطف این روش، ربات ها می توانند هرگونه بریدگی یا خراش را به تنهایی ترمیم نمایند و در نتیجه پوست آن ها زنده به نظر می رسد.

پوست مصنوعی مدت ها است که به عنوان راهی برای شبیه تر کردن ربات ها به انسان ها در نظر گرفته می گردد؛ این پوست پرورش یافته نسبت به مواد مصنوعی، مانند لاتکس، زنده تر به نظر می رسد. با این حال این پوست آزمایشگاهی نو، بدون چسب مناسب، از قالب ربات جدا خواهد شد و نمی تواند چسبندگی خود را حفظ کند.

محققان پیش از این، با استفاده از گیره ها، سعی داشته اند که مشکل افتادگی پوست مصنوعی از قالب فلزی را بر طرف نمایند؛ اما این روش ربات ها را از داشتن ظاهری انسان گونه دور می نماید.

اخیرا، محققان روشی نو برای برقراری اتصال بین قالب فلزی و پوست مصنوعی ابداع کردند؛ به واسطه این روش، قالب فلزی ربات ها، با حفره های ریز پوشانده خواهد شد و پوست مصنوعی به قلاب های V شکل مزین خواهد شد که از آن به عنوان لنگر یاد می گردد.

به واسطه این روش، حفره های بدن ربات ها و لنگرهای V شکل پوست، با یکدیگر هم پوشانی خواهند داشت و قرارگیری پوست بر روی بدن فلزی ربات، به آن این امکان را می دهد که در عین صاف بودن، انعطاف پذیر نیز باشد.

زنده کردن پوست ربات ها

بعلاوه برای اطمینان از اینکه، پوست مصنوعی قدرت جذب مایعات را داشته باشد، به روش تبخیر پلاسمایی، آن را هدف پلاسمای بخار آب قرار می دهند؛ این عمل به پوست کشت شده این امکان را می دهد تا به شکلی عمیق تر به داحل حفره های بدن فلزی ربات های کشیده گردد و به سطح ربات بچسبد.

یکی از اصلی تری مزیت های پوست مصنوعی نو، این است که به ربات ها این امکان را می دهد تا آخرین نفش، بدون ساییدگی و پارگی در کنار انسان ها کار نمایند.

تیم محققان می گویند که این ربات بدون تعمیرات دستی، قادر به ترمیم پارگی های کوچک است؛ با این حال، آنها سرعت بهبود پوست مصنوعی پس از آسیب دیدگی را میزان گیری نکرده اند.

محققان بعلاوه نحوه تغییر شکل پوست، هنگام لبخند زدن انسان را بازسازی کردند. برای اینکه ربات ها نیز از این امکان بی بهره نمانند، محققان یک لایه کشویی از سیلیکون را در زیر لایه اصلی پوست مصنوعی قرار داند، این کار این منجر به بالا آمدن گونه ها نیز می گردد؛ با این کار پوست در هر دو گوشه دهان به سمت بالا حرکت می نماید و با لنگرهایی که به آن پرداخته شد، پوست می تواند بدون هیچ پیچ و مهره یا قلاب بیرون زده ای، به شکل یکپارچه با قالب سه بعدی صورت منطبق گردد.

این تازه اول راه است

شوجی تاکوچی، محقق این مطالعه در دانشگاه توکیو، گفت: قبل از اینکه ربات ها بتوانند این پوست را بر تن نمایند، باید چند مرحله دیگر طی گردد. ما در ابتدا باید ماندگاری پوست کشت شده را بسنجیم. ثانیاً، بهبود استحکام مکانیکی پوست برای مطابقت با پوست طبیعی انسان بسیار مهم است. این شامل بهینه سازی ساختار کلاژن و غلظت در پوست کشت شده است.

تاکوچی بعلاوه اعلام نمود که برای اینکه پوست مصنوعی واقعاً کاربردی باشد، در نهایت باید اطلاعات حسی مانند دما و لمس را به هر رباتی که آن را پوشیده است، منتقل کند و بعلاوه در برابر آلودگی های بیولوژیکی مقاوم باشد.

منبع: livescience

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 تیر 1403 بروزرسانی: 6 تیر 1403 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 609

به "پوست انسانی بر بدن ربات ها؛ جهان جای ترسناکی می گردد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوست انسانی بر بدن ربات ها؛ جهان جای ترسناکی می گردد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید