مسجد وکیل شیراز به شبکه فاضلاب شهری متصل می شود

به گزارش بانو هما، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مسجد وکیل شیراز به شبکه فاضلاب شهری متصل می شود.

مسجد وکیل شیراز به شبکه فاضلاب شهری متصل می شود

سید موید محسن نژاد افزود: پیرو درخواست هیات امنای مسجد وکیل مبنی بر بازسازی سرویس بهداشتی، پس از تهیه طرح و بازدید میدانی در محل و تشکیل دو جلسه با نمایندگان اوقاف، شهرداری و هیات امنا و دستگاه های اجرایی از جمله آبفا و اداره برق تصمیم بر آن شد که تخلیه فاضلاب از طریق سیستم مرکزی شهری انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس افزود: هنگام بازدید میدانی کارشناسان معاونت میراث فرهنگی متوجه کم شدن ضخامت سقف گاوچاه در کنار سرویس بهداشتی ها شدند که طی یک مکاتبه و تماس با هیات امنا برای جلوگیری از بروز خطر مقرر شد جهت معبر کنار سرویس بهداشتی تا رفع آسیب مسدود شود.

محسن نژاد افزود: قسمتی در حدود یک متر در 70 سانتیمتر از سقف گاوچاه که کف کوچه را تشکیل می دهد طی چند روز اخیر ریزش کرد اما هیچ تهدیدی برای اصل بنا محسوب نمی شود و تقریباً این اتفاق در بیشتر گاوچاه ها به سبب وجود رطوبت و سست شدن خاک قابل پیش بینی است.

او افزود: مقرر شد با همکاری شهرداری شیراز و هیات امنا تحت نظارت کارشناسان میراث فرهنگی پروژه اصولی بازسازی بزودی آغاز شود.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی شیراز نیز گفت: موضوع تخریب و ریزش مسجد تاریخی وکیل شیراز بر اثر فرونشست شایعه است و صحت ندارد.

حسین عباسی مهر گفت: ماجرای ریزش و تخریب بخشی از سقف مسجد تاریخی وکیل که در فضای مجازی منتشر شده، صحت ندارد.

وی ادامه داد: در قسمت شرقی مسجد وکیل کوچه ای قرار گرفته است که زیر آن گاوچاهی قرار گرفته است که در گذشته از این طریق و با استفاده از احشام آب به روی زمین منتقل میشده است و انتهای این گاوچاه خاک دستی ریخته شده که زمین این قسمت کمی ریزش داشته که هیچ ارتباطی با مسجد وکیل ندارد و هیچ سقفی هم ریخته نشده است.

وی با بیان اینکه این فرونشست هیچ تاثیری بر بنای مسجد تاریخی وکیل نداشته است، افزود: به دلیل جلوگیری از بروز خطرات احتمالی، ورود به بخش دالان و سرویس بهداشتی که نزدیک قسمت ریزش کرده است، ممنوع شده و بزودی با بازسازی محل فرونشست، این بخش از مسجد بازگشایی می شود.

منبع: همگردی
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 388

به "مسجد وکیل شیراز به شبکه فاضلاب شهری متصل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسجد وکیل شیراز به شبکه فاضلاب شهری متصل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید