رشد جهشی گردشگران در تهران

به گزارش بانو هما، مدیرکل میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی استان #تهران می گوید: تعداد گردشگران در اماکن تفریحی و توریستی تهران در مقایسه با سال های گذشته رشد چشمگیر و جهشی دارد.

رشد جهشی گردشگران در تهران

به گزارش دنیای سفر، تهران که در تعطیلات نوروز از سوی ستاد خدمات سفر به عنوان یکی از استان های خلوت برای مسافرت نوروزی پیشنهاد شده است، به گفته پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان روزهای شلوغی را به ویژه در موزه ها و مراکز تفریحی سپری می کند.

او بدون آن که آماری از این اندازه رشد چشمگیری که اشاره کرده است، بدهد، گفت: مجموع آمار ورودی به موزه ها و کاخ موزه ها و اماکن تفریحی و گردشگری، از جمله مجموعه گردشگری عباس آباد، برج میلاد، دریاچه چیتگر و همچنین رشد ضریب اشغال اماکن اقامتی حاکی از رشد جهشی و قابل توجه گردشگران و مسافران نوروزی نسبت به میانگین چند سال گذشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران همچنین اظهار کرد: بیش از 80 درصد ظرفیت تعدادی از مراکز اقامتی تهران در تعطیلات نوروز امسال تکمیل شده که در تهران بی سابقه بوده است.

جانفشان همچنین گفت: با بازگشت شهروندان از سفر، پیش بینی می شود از ششم فرودین ماه تقاضا برای تهرانگردی بیشتر از هفته اول تعطیلات شود.

بنابر اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، کاخ گلستان به عنوان تنها میراث جهانی تهران از 26 اسفندماه تا اول فروردین ماه 54 هزار و 893 بازدید داشته، کاخ نیاوران نیز با 95 درصد رشد بازدید در سه روز خاتمهی سال 1400 روبرو شده و در کاخ سعدآباد از روز چهارشنبه 25 اسفندماه تا خاتمه روز یکشنبه 29 اسفندماه 1400، تعداد بازدیدکنندگان 5628 نفر بود و این تعداد در روز اول فروردین ماه به 9 هزار نفر رسید.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 358

به "رشد جهشی گردشگران در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد جهشی گردشگران در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید