تاثیر جبران ناپذیر آنتی بیوتیک ها بر روده

به گزارش بانو هما، بر اساس مطالعه نو محققان دانشگاه اموری، استفاده از آنتی بیوتیک های طیف وسیع در موش های مبتلا به ملانوم بدخیم که شکل تهاجمی سرطان پوست است، رشد استخوان متاستاتیک آن ها را تسریع کرد، احتمالا به این علت که این داروها فلور روده موش ها را تحلیل می برد و پاسخ ایمنی آن ها را ضعیف می کرد.

تاثیر جبران ناپذیر آنتی بیوتیک ها بر روده

دکتر پال، یکی از نویسندگان این مطالعه می گوید: یافته ها بر اهمیت میکروبیوم روده در سلامت کلی تاکید و پیشنهاد می نماید که پزشکان هنگام استفاده از درمان های آنتی بیوتیکی در حین درمان سرطان یا سایر بیماری ها باید اثرات دستگاه گوارش را با دقت ارزیابی نمایند.

دکتر پال که این گزارش را در نشست سالانه انجمن تحقیقات استخوان و مواد معدنی آمریکا در آستین، ارائه کرد، می گوید: هر بیماری یا درمانی که به میکروبیوم روده آسیب برساند، می تواند تاثیر منفی بر سلامت ما داشته باشد. در مطالعه ما متوجه شدیم که میکروبیوم روده با ترویج توسعه سلول های کشنده طبیعی روده (NK) و سلول های T helper (Th1) و افزایش مهاجرت آن ها به محل تومور، پیشرفت ضایعات استخوانی ملانوما را در موش ها مهار می نماید.

پال می افزاید: استفاده از آنتی بیوتیک های خوراکی میکروبیوم روده و جمعیت سلول های NK آن و سلول های Th1 را کاهش داد. این امر موش ها را برای رشد تومور آسیب پذیرتر می کرد. آن ها بار تومور ملانوما بیشتری نسبت به موش های کنترلی داشتند که میکروبیوم های روده شان دست نخورده بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 28 شهریور 1401 بروزرسانی: 28 شهریور 1401 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 434

به "تاثیر جبران ناپذیر آنتی بیوتیک ها بر روده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر جبران ناپذیر آنتی بیوتیک ها بر روده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید