آنالیز آثار خولیوکورتازار در رادیو نمایش

به گزارش بانو هما، تهران (پانا) - این هفته در هزارتوی داستان،آثار خولیو کورتازار مورد آنالیز قرار می گیرد.

آنالیز آثار خولیوکورتازار در رادیو نمایش

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، خولیو کورتازار، نویسنده ای آرژانتینی تبار که در بلژیک به دنیا آمد و ملیت فرانسوی گرفت ولی برای نوشتن همیشه روح و خون سرزمین آبا و اجدادی اش درآثارش متجلی شد. کورتازار یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان آمریکای لاتین و در ردیف غولهای این سرزمین پرافسانه قرار می گیرد. کورتازار در دهه شصت همراه دیگر هم نسلانش از جمله فوئنتس، مارکز و یوسا با ادبیاتی معلق بین واقعیت و فراواقعیت جریانی به نام بوم را رقم زدند. بوم اشاره به صدایی می نماید که از انفجار برمی خیزد و به ادبیات گروهی اطلاق می گردد که در امریکای لاتین انفجاری ادبی و جهانی به وجود آوردند. کورتازار با رمان لی لی بازی آغازگر دوره ای بود که به شکوفایی رمان آمریکای لاتین مشهور شد.

کورتازار عمده معروفیت خود را به خاطر داستان کوتاه و رمان کسب نموده است، ولی شاعر و مترجم نیز بود. مشت زنی، عکاسی و جاز از تفریح های مورد علاقه او بودند. به طوری که نوازنده آماتور جاز بود.

پنجشنبه 4آذر و بازپخش دوشنبه 8 آذر ساعت 21 در برنامه هزارتوی داستان بهناز بستاندوست داستان رو به آسمان شبانگاه نوشته کورتازار را روایت نموده و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و آنالیز این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه را رضا عمرانی روایت نموده و تهیه کنندگی آن بر عهده ژاله محمدعلی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 203

به "آنالیز آثار خولیوکورتازار در رادیو نمایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز آثار خولیوکورتازار در رادیو نمایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید