اپل اولین آیپد OLED را ممکن است سال 2023 عرضه کند

به گزارش بانو هما، به نظر می رسد که اپل می خواهد از اولین آیپد با نمایشگر OLED در سال 2023 رونمایی کند. این اطلاعات نو در گزارش منتشر شده به وسیله Display Supply Chain Consultants (DSCC) درباره عرضه نمایشگر های OLED در یک بازه زمانی سه ماه، مطرح شده است.

اپل اولین آیپد OLED را ممکن است سال 2023 عرضه کند

با توجه به این موضوع، می توانیم بگوییم که اپل یک آیپد 10.9 اینچی با نمایشگر AMOLED را به بازار عرضه خواهد نمود که گزارش های قبلی نشان می دهند این آیپد در واقع نسل تازه آیپد ایر است. نگاهی به خبر های منتشر شده درباره این موضوع نشان می دهد که خبر ها و شایعه های مختلفی وجود دارند که اسم می نمایند اپل در حال توسعه یک آیپد با نمایشگر OLED است.

بعلاوه این شایعه های منتشر شده تأیید می نمایند که اپل در حال توسعه این فناوری است. هم اکنون اپل از نمایشگر های OLED تنها در آیفون ها، اپل واچ و تاچ بار به کار رفته در مک بوک پرو استفاده می نماید. با این وجود گویا این شرکت می خواهد تا نمایشگر OLED را به آیپد ها و مک ها هم بیاورد.

بیشتر شایعه های منتشر شده درباه آیپد با نمایشگر OLED اسم می نمایند که اپل ممکن است از یک آیپد با نمایشگر OLED در سال 2022 رونمایی کند. مقایسه این شایعه ها با گزارش تازه منتشر شده به وسیله DSCC نشان می دهد که زمان پیش بینی شده برای رونمایی و عرضه آیپد با نمایشگر OLED در این شایعه ها، یک سال زودتر از زمان مطرح شده در گزارش DSCC است.

گزارش تازه منتشر شده به وسیله نشریه The Elec می گوید که اپل از یک آیپد 10.8 اینچی با نمایشگر OLED در سال 2022 رونمایی خواهد نمود. بعلاوه در ماه مارچ (اسفند) تحلیلگر معروف محصولات اپل مینگ چی کو گفته بود که انتظار می رود اپل در سال آینده آغاز به استفاده از نمایشگر های OLED بکند.

ضمناً گزارش منتشر شده به وسیله نشریه DigiTimes هم پیش بینی نموده بود که در سال 2022 از یک آیپد OLED رونمایی خواهد شد. در نهایت گزارش منتشر شده به وسیله ETNews هم که اطلاعات خود را از زنجیره تأمین نمایندگان چینی قطعات بدست می آورد، هم نظری مشابه با دیگر شایعه های منتشر شده درباره رونمایی از آیپد OLED دارد.

کو که یکی از معروف ترین تحلیلگران محصولات اپل است، می گوید اولین آیپد با نمایشگر OLED به احتمال زیاد آیپد ایر خواهد بود. او عقیده دارد که اپل به استفاده از نمایشگر Mini-LED در آیپد پرو ادامه خواهد داد.

با وجود اینکه دیگر گزارش های منتشر شده درباره آیپد با نمایشگر OLED تعیین ننموده اند که اپل در کدام آیپد از نمایشگر OLED استفاده می نماید، اما انتظار کلی با توجه به گفته های کو این است که اولین آیپد OLED در واقع آیپد ایر است. برای اطلاع باید بگوییم که کو تا به امروز توانسته است که اطلاعات درستی را درباره برنامه های اپل افشا کند.

همان گونه که می دانید نمایشگر های OLED گران قیمت هستند و به همین علت است که تا به امروز استفاده از آن ها تنها به محصولاتی مانند آیفون ها و اپل واچ ها محدود شده است. زمانی که اپل از این نمایشگر ها در آیپد استفاده کند بدون شک مقدار روشنایی نمایشگر بهبود پیدا خواهد نمود و آیپد OLED می تواند محتوا را با کنتراست بالاتر، رنگ مشکی عمیق تر و زاویه ی دید بالاتر نمایش دهد.

گزارش منتشر شده به وسیله DSCC بعلاوه اسم می نماید که اپل در آینده استفاده از تاچ بار در مک بوک پرو را متوقف می نماید که هماهنگ با شایعه هایی است که پیش تر درباره نسل تازه مک بوک پرو منتشر شده اند. گزارش های منتشر شده نشان می دهند که سال جاری از نسل تازه مک بوک پرو با جایگزین کردن تاچ بار با دکمه های فانکشن، رونمایی خواهد شد.

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 1

به "اپل اولین آیپد OLED را ممکن است سال 2023 عرضه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل اولین آیپد OLED را ممکن است سال 2023 عرضه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید