5 علت ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی

به گزارش بانو هما، در برخی موارد ممکن است بعد از اتمام چرخه شستشو در لباسشویی، آب از دستگاه خارج نشود و در جاپودری باقی بماند. این مشکل می تواند علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی باشد و موجب بوی نامطبوع آن شود. در این مقاله قصد داریم به پنج علت ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی بپردازیم و راه حل های مرتبط با آن را بررسی کنیم.

5 علت ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی

در صورتی که شما جهت رفع ایرادات ماشین لباسشویی خود نیاز به مشاوره و خدمات تخصصی دارید، سفارش خود را از طریق سایت خبرنگاران در بخش تعمیر ماشین لباسشویی ثبت کنید و با کارشناسان به رایگان مشاوره نمایید.

همچنین یادآور می شویم که یکی از خدمات پرتکرار شرکت خبرنگاران، سرویس نظافت منزل است که در سه سطح عادی، ویژه و لوکس ارائه می شود. در صورت نیاز به این خدمات می توانید در خواست خود را در بخش خدمات نظافت منزل ثبت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره سراسری 1471 تماس بگیرید.

نکات کلیدی

  • استفاده از اندازه مناسبی از جاپودر، از ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی جلوگیری می کند.
  • دلیل ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی، عدم تعویض به موقع فیلتر ماشین است.
  • تنظیمات درست ماشین لباسشویی، ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی را کاهش می دهد.
  • برای رفع دلیل ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی با توجه به ظرفیت لباسشویی، حجم لباس ها را رعایت کنید.

آیا باقی ماندن آب در جاپودری ماشین لباس شویی مشکل بزرگی است؟

باقی ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی مسئله ای بزرگ نیست، اما می تواند مسئله ای از نظر بهداشتی و عملکردی باشد. اگر آب در جاپودری ماشین لباسشویی بماند، ممکن است باعث شود که لباس ها به شکل مناسبی شسته نشوند و بوی نامطبوعی به آن ها بدهد.

همچنین، باقی ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی ممکن است باعث افزایش خرابی و کاهش عمر مفید دستگاه شود. به همین دلیل، بهتر است با رعایت چند راه حل ساده، مشکل باقی ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی را رفع کنید و از شستشوی بهتر و موثرتر لباس های خود لذت ببرید.

علاوه بر این، در صورتی که باقی ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی به صورت مداوم تکرار شود، بهتر است دستگاه ماشین لباسشویی را تعمیر یا تعویض کنید.

دلیل ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی و راه حل های مرتبط با آن

در ادامه مهم ترین دلیل ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی و راه حل های مرتبط با آن را بررسی خواهیم کرد.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیرات ماشین لباسشویی!

1. استفاده از اندازه زیادی از پودر در جاپودر

استفاده از اندازه زیادی از جاپودر در شستشوی لباس ها، می تواند دلیل نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی شود. برای رفع این مشکل، بهتر است از اندازه مناسبی از پودر در جاپودر استفاده کنید.

2. تمیز نکردن فیلتر ماشین

تمیز نبودن فیلتر ماشین لباسشویی می تواند دلیل ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی باشد. برای رفع این مشکل، فیلتر ماشین را به صورت منظم تمیز کنید و ذرات ریز و خرده را جدا نمایید.

3. عدم تعویض به موقع فیلتر

فیلتر ماشین لباسشویی پس از مدتی باید تعویض شود. یک دلیل باقی ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی عدم تعویض به موقع فیلتر است. برای رفع این مشکل، فیلتر ماشین لباس شویی را در فواصل زمانی مشخص تعویض کنید و از استفاده از فیلترهای قدیمی و خراب خودداری نمایید.

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی با تیم خبرنگاران

4. تنظیمات اشتباه ماشین لباسشویی

تنظیمات اشتباه در ماشین لباس شویی هم یک دلیل ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی است. در این شرایط بهتر است تنظیمات ماشین لباس شویی را بررسی کرده و از برنامه های مناسب برای شستشوی انواع لباس استفاده کنید.

5. قرار دادن لباس ها به شکل نامناسب و حجم زیاد

اگر حجم لباس ها را طبق ظرفیت لباسشویی رعایت نکنید و به شکل نامناسب داخل دیگ دستگاه قرار دهید، مشکل باقی ماندن آب در جاپودری پیش خواهد آمد. برای رفع این مشکل، لباس ها را به شکل مناسبی در دستگاه قرار دهید و به ازای هر شستشوی لباس، تعداد لباس ها را نسبت به ظرفیت ماشین لباسشویی کم کنید.

بهتر است قبل از شستشوی لباس ها، آب ماشین لباسشویی را خالی کنید تا مطمئن شوید که هیچ آبی در دستگاه باقی نمانده است. بارعایت این راه حل هم می توانید دلیل ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی را رفع کنید و از شستشوی بهتر و موثرتر لباس های خود لذت ببرید.

آیا به دلیل ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی، دستگاه خراب می شود؟

به دلیل ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی احتمال خرابی و کاهش عمر مفید دستگاه زیاد است. آب مانده در جاپودری ماشین لباسشویی ممکن است باعث بسته شدن خروجی هوا، به وجود آمدن رطوبت و سایش زیاد بر روی قطعات دستگاه، خرابی های مکانیکی و الکتریکی، افزایش هزینه های تعمیر و نیز کاهش بهره وری دستگاه شود.

در اینصورت بهتر است از راه حل هایی که در بخش قبلی ذکر شد، استفاده کنید و باقی ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی را به حداقل برسانید تا عمر دستگاه شما طولانی تر شود و بدون مشکل کار کند.

توجه داشته باشید در صورتی که باقی ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی به صورت مداوم تکرار شود، بهتر است دستگاه ماشین لباسشویی را تعمیر یا تعویض کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش عیب یابی و تعمیر برد ماشین لباسشویی

نتیجه گیری

به دلیل جمع شدن آب در قسمت نرم کننده ماشین لباسشویی احتمال ایجاد کپک و قارچ در محفظه جاپوری افزایش می یابد؛ بنابراین بهتر است برای رفع این مشکل به سرعت اقدام کنید.

در صورتی که پیروز به رفع دلیل ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی نشدید، بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا شاهد مسائل جدی در دستگاه خود نباشید.

سوالات متداول

چرا آب در جاپودری ماشین لباسشویی می ماند؟

آب در جاپودری ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل استفاده از اندازه زیادی از پودر در جاپودری، تمیز نبودن فیلتر ماشین، عدم تعویض به موقع فیلتر، تنظیمات اشتباه ماشین لباسشویی یا اشتباه در قرار دادن لباس ها در دستگاه باشد.

آیا باقی ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی مشکل بزرگی است؟

این مشکل می تواند مسئله ای از نظر بهداشتی و عملکردی باشد و بهتر است با رعایت راه حل های مربوطه و یافتن دلیل ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی، این مشکل را رفع کرد.

چگونه می توان از ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی جلوگیری کرد؟

  • برای جلوگیری از ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی اقدامات زیر را انجام دهید؛ استفاده از اندازه مناسبی پودر
  • تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی
  • تعویض به موقع فیلتر
  • توجه به ظرفیت لباسشویی و رعایت حجم لباس ها

آیاماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی باعث خرابی دستگاه می شود؟

بله، ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی ممکن است باعث افزایش خرابی و کاهش عمر مفید دستگاه شود. همچین امکان رشد قارچ و کپک در محفظه جاپودری وجود دارد.

انتشار: 15 خرداد 1402 بروزرسانی: 15 خرداد 1402 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 547

به "5 علت ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 علت ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید