وزارت ارشاد: طاقچه فاقد مجوز فعالیت از وزارت ارشاد

به گزارش بانو هما، ایسنا نوشت: در پی حاشیه های به وجودآمده برای اپلیکیشن عرضه کتاب طاقچه بر سر انتشار عکسی منسوب به کارکنان این اپلیکیشن، روابط عمومی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی اظهار داشت: پیرو ماده 2 قانون نحوه مجازات اشخاص که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز دارند، همه سکو های ارائه دهنده محتوا های فرهنگی مکلف به دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند.

وزارت ارشاد: طاقچه فاقد مجوز فعالیت از وزارت ارشاد

بنا بر این گزارش با توجه به اینکه سکوی ارائه دهنده کتاب های دیجیتال طاقچه تا کنون اقدام به دریافت مجوز های قانونی از مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت فرهنگی این وزارتخانه نکرده است، وفق ماده 2 آیین نامه ساماندهی و توسعه رسانه ها و فعالیت های فرهنگی دیجیتال این سکوی ارائه دهنده کتاب های دیجیتال مکلف است نسبت به دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام کند.

بعلاوه ماده 2 قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت های غیرمجاز می کنند بر دریافت مجوز های لازم فعالیت از بخش های مرتبط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وسیله کلیه سکو های ارائه دهنده محتوای فرهنگی تاکید دارد.

مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی ممانعت از فعالیت سکو های انتشار محتوای فرهنگی بدون مجوز از وزارت فرهنگ را در دستور کار خود قرار داده است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1402 بروزرسانی: 9 مرداد 1402 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 570

به "وزارت ارشاد: طاقچه فاقد مجوز فعالیت از وزارت ارشاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت ارشاد: طاقچه فاقد مجوز فعالیت از وزارت ارشاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید