شیوه عجیب سارق های آمریکایی برای سرقت آیفون های اپل!

به گزارش بانو هما، وقتی در مکان های عمومی رمز آیفون را وارد می کنید، سارق ها شما را زیر نظر دارند و بعد با سرقت گوشی، به تمام اطلاعاتتان دست می یابند.

شیوه عجیب سارق های آمریکایی برای سرقت آیفون های اپل!

به گزارش دیجیاتو، وال استریت ژورنال اخیراً در مقاله مفصلی به آنالیز این موضوع پرداخته است که دزدان چگونه در محیط های عمومی کاربران را زیر نظر می گیرند تا رمز آیفون آن ها را حین قفل گشایی متوجه شوند و بعد با سرقت گوشی، به تمام اطلاعاتشان دسترسی پیدا کنند. حالا خود اپل هم به این گزارش واکنش نشان داده و گفته است که به کوشش برای ارتقای ایمنی محصولاتش ادامه می دهد.

در گزارش نو وال استریت ژورنال نمونه های متعددی از سرقت آیفون روایت شده است که در آن بیشتر کاربران در کافی شاپ ها یا سایر مکان های عمومی حضور داشته اند و بعد گوشی از دست آن ها ربوده شده است و برخی حتی مورد حمله فیزیکی و تهدید قرار گرفته اند تا دستگاه خود را به دزدان تحویل دهند.

دزد ها معمولاً به صورت پنهانی از رمز ورود به آیفون اطلاع پیدا می کنند و پس از سرقت گوشی، به همه بخش های دستگاه دسترسی پیدا می کنند. دزدان با یاری این رمز می توانند گذرواژه اپل آیدی را عوض کنند، قابلیت Find My iPhone را غیرفعال کنند و حتی دسترسی سایر محصولات اپلی فرد به دستگاه مسروقه را قطع کنند تا امکان قفل کردن اطلاعات وجود نداشته باشد.

به علاوه، در این حملات دزد می تواند از سرویس اپل Pay و اپلیکیشن های بانک داری قربانی استفاده کند و برای خودش پول بفرستد. وال استریت ژورنال می گوید برخی از دزدان با پیداکردن تصویر شماره تأمین اجتماعی قربانی حتی به اپل کارت کاربران دسترسی پیدا نموده اند. بعلاوه با دسترسی به iCloud Keychain، دزدان عملاً می توانند به تمام حساب های کاربری و ایمیل های فرد دسترسی پیدا کنند.

اپل به گزارش نو دزدی های آیفون واکنش نشان داد

اپل در واکنش به این گزارش می گوید: با کاربرانی که این تجربه را داشته اند، همدردی می کنیم و هرگونه حمله بر کاربران خود را هرقدر هم که نادر باشد، بسیار جدی می گیریم. ما به کوشش ادامه خواهیم داد تا تدابیر حفاظتی خود را ارتقا دهیم و به کاربران یاری کنیم تا اکانت های خود را ایمن نگه دارند. بااین حال، چیزی درباره اقدامات بعدی برای افزایش امنیت دستگاه ها و حساب های آیفون بیان نشده است.

جوانا استرن که یکی از نویسندگان مقاله وال استریت ژورنال است، در توییتی در پاسخ به واکنش اپل اظهار داشت که این شرکت می تواند امکانات نوی را برای بازیابی اپل آیدی در اختیار کاربران قرار دهد و قابلیت هایی را به iOS اضافه کند تا از کاربران در برابر این حملات محافظت کند.

درحال حاضر به کاربران توصیه می گردد که حداقل برای کاهش نسبی خطرات به جای رمز های صرفاً عددی، از رمز های الفبایی استفاده کنند؛ چرا که به خاطرسپردن آن ها برای دزدان اندکی دشوارتر است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 اسفند 1401 بروزرسانی: 7 اسفند 1401 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 509

به "شیوه عجیب سارق های آمریکایی برای سرقت آیفون های اپل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه عجیب سارق های آمریکایی برای سرقت آیفون های اپل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید