خشکی پوست در پاییز را با این روش ها کنترل کنید

به گزارش بانو هما، حتی در کسانی که مبتلا به بیماری خاص پوستی نیستند، تغییر فصل میتواند همراه با تغییرات پوستی (خشن و خشک شدن پوست)، باشد.

خشکی پوست در پاییز را با این روش ها کنترل کنید

با این حال روشهای مختلف و البته آسانی وجود دارد که بتوانید از پوستتان در برابر تغییرات آب و هوایی محافظت کنید:

استفاده از پاککنندههای ملایم: در اینجا منظور ما صابون نیست. چون این وسیله پاک کننده خود چربی پوست را از بین میبرد و راهی است برای خشک شدن پوست. بنابراین سادهترین راه برای حفظ رطوبت پوست، استفاده از پاککنندههای ملایمی است که حاوی مرطوبکننده بوده و مخصوص پوستهای خشک، فرموله شدهاند.

در نظر گرفتن مرطوب کنندهها: شما میتوانید روزانه از یک لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید. بهترین زمان برای استفاده لوسیون، بعد از استحمام است. زمانی که هنوز پوست شما مرطوب است. لازم است در طول روز چندین بار این عمل را انجام دهید. شما همچنین میتوانید از وازلین جهت مرطوب سازی پوست خود استفاده کنید.

اجتناب از استحمام بیش از حد: برخی متخصصان پوست معتقدند استحمام بیش از حد علت اصلی بروز خشکی در پوست است. این در حالی است که عدهای دیگر از متخصصین این رشته دوبار استحمام در روز را ایده آل میدانند. با این حال اگر استحمام شما همراه با روغن حمام صورت گیرد، رطوبت بدن حفظ خواهد شد.

در این زمینه بخوانید:

عادت های غلط در فصل پاییز که سیستم ایمنی بدن را مختل می کند!

اجتناب از دوشهای طولانی با آب بسیار گرم: تا آنجا که میتوانید از دوشهای طولانی و با درجه حرارت بالا دوری کنید. دوشهای کوتاه مدت و استفاده از آب ولرم و یا حتی کمی سرد مفید است. پس از استحمام نیز از مرطوب کننده استفاده کنید.

پرهیز از هوای سرد و خشک: عواملی را که تاثیر مخرب هوا بر روی پوست را تشدید کرده و آسیب پذیری را بیشتر میکنند، پیدا کنید. از جمله این عوامل میتوان به بیماریهای تیروئید، کمخونی و برخی داروها به ویژه داروهای کاهنده کلسترول اشاره کرد. تمامی این موارد باعث کاهش چربی پوست میشوند. در کنار کنترل این عوامل میتوانید از دستگاههای بخور استفاده کرده و رطوبت لازم را به هوا باز گردانید.

نوشیدن آب کافی و غذای سالم: یک شیوه زندگی سالم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آب بنوشید، غذاهای سالم بخورید، ورزش کنید و با کاهش استرس، فکر، بدن و پوست خود را سالم نگه دارید. توجه داشته باشید که تنها با کمی توجه می توانید از خشکی پوست رهایی یابید.

منبع: everyday health

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 193

به "خشکی پوست در پاییز را با این روش ها کنترل کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشکی پوست در پاییز را با این روش ها کنترل کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید