با شوهر وابسته چگونه برخورد کنیم؟

به گزارش بانو هما، اگر از وابستگی زیاد شوهرتان به مادرش درمانده شده اید یا از زندگی با مرد وابسته به مادر لذت نمی برید و خسته شده اید، باید در پی راهکارهایی باشید.

با شوهر وابسته چگونه برخورد کنیم؟

در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا در خصوص طرز برخورد با شوهر وابسته به مادر نکاتی را خواهیم گفت که به شما یاری می نماید این رابطه ناسالم را مدیریت کنید.

برخورد با شوهر وابسته به مادر

بعد از ازدواج و آغاز زندگی مشترک شاید متوجه شوید که شوهرتان به شدت به مادرش وابسته است. در این موارد چه کنیم؟

رفتارهای خودتان را آنالیز کنید

قبل از هر چیز رفتارخودتان را آنالیز کنید. مطمئن شوید که علت اینکه شوهرتان وابسته به مادرش است رفتارهای شما نیست. به رفتارها و حرف های گذشته خود فکر کنید و سعی کنید بفهمید آیا در مقطعی از زندگی با رفتار و یا صحبت های تان باعث نشده اید همسرتان از شما فاصله بگیرد؟ این نکته مهم است که آیا شوهرتان از ابتدا به مادرش وابسته بوده است یا رفتارها و کارهای شما باعث بوجود آمدن این مشکل شده است.

تعیین مرزها از روش های برخورد با شوهر وابسته به مادر

هنگامی که متوجه وابستگی بیش از حد شوهرتان به مادرش شدید، تعیین کنید که کدام رفتارها قابل تحمل تر و کدام یک خط قرمز شماست. مثلا به او بگوید مسئله ای با این موضوع ندارید که او مرتب با مادرش در تماس باشد. به شرطی که این کار به رابطه شما و زمان با هم بودنتان لطمه نزند. بعلاوه خط قرمزهای خود را واضح برایش شرح دهید. مثلا به او بگویید دوست ندارید مسائل زناشویی و یا مسائلی که در خانه برایتان رخ داده را به مادرش بگوید.

گاهی خودتان را اولویت اول قرار دهید

ازدواج و زندگی با بچه ها و شوهر نباید باعث گردد که شما برای خودتان ارزش نگذارید. گاهی اولویت اول را خودتان قرار دهید و کمی خودخواه باشید. ورزش کنید، تفریح نو پیدا کنید و علایق خود را کشف کنید. با دوستانتان به پارک بروید و برای خودتان وقت بگذارید. شوهرتان باید بفهمد که شما مستقل هستید. اگر شوهرتان به نادیده گرفتن نیازهای شما ادامه بدهد باید حس کند ممکن است شما را از دست بدهد. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب این زنان را هرگز از دست ندهید! سر بزنید.

از زندگی کردن با خانواده شوهر دوری کنید

اگر به علت اجاره نشینی و یا نداشتن خانه مستقل در کنار مادرشوهر و یا همسایگی او زندگی می کنید. پس در پی جدایی باشید. شما باید در زندگی مشترک خود فضای مستقلی داشته باشید. اگر شوهرتان وابسته به مادرش است پس زندگی کردن با آن ها در یک واحد و یا در یک ساختمان اشتباه است. به احتمال زیاد، رابطه آن ها به عنوان مادر و پسر مقدم بر رابطه شما با شوهرتان خواهد بود.

در خصوص وابستگی شوهرتان، در حضور مادرشوهرتان حرف نزنید

یکی از اشتباهاتی که بیشتر خانم ها انجام می دهند، این است که با پرخاشگری و جنجال احساسات خود را به مادرشوهر یا شوهر خود ابراز می نمایند. این کار بسیار غلط است و گاهی باعث بدتر شدن شرایط می گردد. اگر می خواهید با کسی در خصوص شرایط و ناراحتی های خود صحبت کنید، قطعا شوهرتان گزینه مناسب تری است. اول فکر کنید و سپس با رفتار محبت آمیز در خصوص مسائل و خط قرمزهای خود با همسرتان صحبت کنید.

از مادرشوهر خود نرنجید و دوری نکنید

اینکه از مادرشوهرتان ناراحت باشید یا از او متنفر شوید ساده ترین راه چاره است اما منطقی و عاقلانه نیست. بد رفتاری با مادرشوهر باعث دورتر شدن شوهرتان از شما می گردد. به مادرش احترام بگذارید و با او خوش رفتار باشید. این کار باعث می گردد که شوهرتان بیشتر به سمت شما بیاید و رفتار شما باعث ایجاد محبت و علاقه در قلب او می گردد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این کار رابطه عاشقانه شما را نابود می نماید! را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 29 اسفند 1401 بروزرسانی: 29 اسفند 1401 گردآورنده: banoohoma.ir شناسه مطلب: 517

به "با شوهر وابسته چگونه برخورد کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شوهر وابسته چگونه برخورد کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید